Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Як змінилася відповідальність за несплату аліментів

03.08.2018 11:10 Текст:  Т+   T-  

 Не платиш призначені аліменти? Виникла заборгованість? Будь готовий нести відповідальність згідно законодавства.

 Президентом України було підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» № 2234-19 від 07.12.2017 р.

Варто зазначити, що мова йде про посилення відповідальності не лише за несплату аліментів на дітей, а й на утримання одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї. А саме: якщо у батька чи матері дитини виникає заборгованість зі сплати аліментів за 6 місяців, таку особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Уповноваженим на складання протоколів про вчинення такого правопорушення є лише державні виконавці, які надсилають їх до суду за місцем знаходження органу ДВС. Виконання рішень суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді оплатних суспільно корисних робіт покладено на уповноважений орган з питань пробації.
Такі роботи є оплачуваними, а тому дають змогу боржникові поступово сплатити наявну заборгованість шляхом їх виконання. Навіть якщо людина дійсно не може знайти роботу, то кошти, які вона отримає від місцевої громади за виконання суспільно корисних робіт, спрямовуватимуться на рахунок її дитини.
Застосування на практиці нововведених заходів впливу на боржника вже дало позитивні результати, а саме на даний час в Україні вже досить успішно виконуються рішення судів про притягнення боржників до адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дітей.
Хмельницька область не стала винятком, з початку дії закону по обліку органів пробації пройшло 11 осіб із таким видом адміністративного стягнення.
Таким чином, впровадження посилених заходів примусового виконання стане стимулом для недобросовісних батьків вчасно сплачувати аліменти та виконувати свій батьківський обов’язок.

Спец.кор.

 

 

Опубликовано : 03.08.2018 11:10   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів