Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Закулісся 25 чергової сесії Хмельницької міськради

11.10.2018 08:26 Текст:  Т+   T-  

 Проведення сесійного засідання чергової 25 сесія міської ради заплановане на 10 жовтня. А це означає, що депутати Хмельницької міської ради такі собі “канікули”, адже попередня повноцінна чергова сесія була ще у липні.

 

10.10.Сесія Хмельницької міськради.(ПРЯМИЙ ЕФІР)

 

javascript:void(0);/*1539236253351*/

Саме через такий значний проміжок часу в порядку денному жевріють аж 143 проекти рішення, три з яких додалось під час засіддання колегії, що є рекордною кількістю. А тому саме пленарне засідання скоріш за все займе значний проміжок часу, хоча, якщо в залі вируватиме повна депутатська ідилія, то всі проекти рішення можуть розглянутись із космічною швидкістю. Досвід наша міськрада вже має, адже ми вже фіксували розгляд проектів рішень в середньому за 2 хвилини часу кожне.

Якщо ж говорити про сферу проектів рішень, то першим розглядатиметься проект рішення щодо внесення змін до цьогорічного бюджету міста, адже розподілятиметься залишок за результатами економії бюджетних коштів та прогноз отримання доходів до кінця поточного року. Також левову частину питань становлять проекти рішень у земельній сфері та щодо сплати пайової участі (тут стабільно багато питань).
Якщо говорити про дотримання норми щодо оприлюднення проектів рішень, то ми говоритимемо лише про оприлюднення проектів рішень з 1 по 55 та з 111 по 144, а от рішення з 56 по 110, ми не можемо оцінювати, адже за звичкою земельні проекти рішень компонують з різних окремо оприлюднених проектів рішень, а тому визначити дату оприлюднення останньої редакції є, на жаль, неможливим. До всього ж ці проекти рішень оприлюднені виключно у форматі «PDF».
Якщо ж оцінювати зазначені нами проекти рішень, які все ж таки, можливо оцінити, то з них лише 35% проектів рішень не були вчасно оприлюднені до розгляду, а це лише 88 проектів рішень.
Змінами до бюджету міста Хмельницького планується розподілити 54 млн. грн загального фонду,  5,85 млн.грн спеціального фонду (з них 4 млн. грн бюджет розвитку) та 47,2 млн.грн трансфертів з державного та обласного бюджетів.
Проект рішення «Про внесення змін до бюджету міста Хмельницького на 2018 рік». Якщо говорити про внесення змін, то йому можна присвятити окремих матеріал, що впринципі планується зробити після прийняття запропонованих змін. Зараз же зупинимось на найцікавіших пропозиціях.
Хочеться згадати славнозвісний басейн по вул. Зарічанській, 11 Ж, яким нагородили забудовники місто за рахунок списання більше 20 млн.грн пайової участі, що мали бути сплачені для розвитку інфраструктури міста. Тобто потім ці кошти були б використані для, наприклад, будівництва дитячих майданчиків чи будівництва соціальних будівель. Зараз же ми маємо не діючий басейн, на запуск якого планується виділити 630,4 тис.грн., із яких майже 387 тис.грн становить оплата енергоносіїв. Нагадаємо, що за фактом прийняття цього басейну відкрито кримінальне провадження міською поліцією, а також витребовувались документи Генеральною прокуратурою України.
Зовсім нещодавно нами було проведено розслідування щодо організації свята Дня міста. Саме у цьому матеріалі ми наводили цифри обсягу коштів, які мерією витрачаються на фестивалі та концерти. Так от, цього виявилось замало і мерія знову ж таки планує збільшити видатки на цей напрямок – аж на 550 тис.грн до кінця року. Також нагадаємо, що кошти цього напрямку в основному витрачаються без проведення відкритих закупівель, а саме через прямі договори із ФОПами.
Знову ж таки мерія продовжує практику роздачі матеріальної допомоги. Під час затверження бюджету на цей рік було передбачено 12 млн.грн на матеріальну допомогу. Цього ж разу пропонується поповнити цю статтю бюджету ще більше як на 4 млн.грн на виплату тієї ж матеріальної допомоги.
Також на 150 тис.грн в загальному планується поповнитись напрямок підтримки громадських організацій інвалідів та ветеранів. Поряд з тим мерія не звітується публічно щодо витрачання цих коштів. Мова йде про оприлюднення назв громадських організацій, суми їх підтримки та напрямку витрачання ними цих коштів.
ХКП «Спецкомунтранс» передбачається виділення 505,5 тис.грн для поточного утримання ланки щодо збирання небезпечних відходів та регулювання чисельності бездоглядних тварин. Поряд з тим саме ці два напрями є скандальними, адже щодо першого, то комунальне підприємство передавало небезпечні відходи ТОВ НВП “Укрекопромпроект”, якому ще в липні Міністерство екології анулювало ліцензію на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Щодо другого, то працівники цього комунального підприємства прогриміли на всю країну як особи, що ймовірно здійснювали отруєння бездоглядних собак в одному з мікрорайонів міста. Зараз міський відділок поліції займається розслідуванням цього жорстокого випадку.
Оскільки вибори вже не за горами, то мерія вирішила добряче профінансувати комунальний канал ТРК «Місто» із спеціального фонду на 2,8 млн.грн та із загального фонду на 220 тис.грн. Також мерія не перестає фінансувати свою комунальну газету «Проскурів», старту роздержавлення якої вона нещодавно сказала «так» – 270 тис.грн.
Також представники міської влади напевно не на жарт вирішили розпочати заробляти кошти, а тому запланували придбання ярмаркових будиночків для подальшої здачі їх в оренду і на це заплановано аж 1,2 млн.грн. Досить дивний бізнесовий порив, адже жодним чином не обгрунтовується доцільність таких дій, не згадується також і принцип визначення орендарів, мова також не йде про кількість придбання таких будиночків.
Поряд з тим подібну закупівлю планує також проводити і комунальне підприємство по зеленому будівництву та благоустрою міста, якому передбачено 200 тис.грн на придбання  ярмаркових будиночків для продажу сувенірної продукції. Невже у місті наявна така велика кількість підприємців, які займаються продажем сувенірної продукції? Змушені лише здогадуатись про амбітні плани влади міста у цьому напрямку витрачання коштів.
Також планується підкинути коштів управлінню капітального будівництва на будівництво магістральної дороги по вул. Січових стрільців у розмірі більше 6,1 млн.грн. Однак якщо згадувати капітальний ремонт суцільним методом по вул. Свобода (1 черга), яку зараз той самий підрядник, що будує магістральну дорогу, розпочав «суцільно» латати, то виникають додаткові запитання до структурних підрозділів міськради, які б мали контролювати реалізацію багатомільйонних проектів та реагувати на недоопрацювання цього підрядника одразу. Гарантійний ремонт це добре, але він на сьогодні більше схожий на гарантійне латання, яке в майбутньому може вилізти новенькими «суцільними» ямами.
Наостанок хочеться згадати про хороше. У проекті змін до бюджету забирається фінансування на розробку плану зонування міста Хмельницького у розмірі 780 тис.грн, адже тут громадськість міста виступила єдиним фронтом та не дала мерії затвердити зручний для забудовників проект оновлення Генерального плану м. Хмельницького. Однак випускати з поля зору це питання ця ж громадськість немає права, адже «на кону» стоять зелені та рекреаційні зони, на які і так вже зазіхнулись забудовники в минулих роках.
Проект рішення «Про затвердження звіту про використання коштів цільового фонду Хмельницької міської ради» за 1 півріччя 2018 року. І ніби простий собі проект рішення та простий звіт. Однак хочеться звернути увагу на останній пункт таблиці, що розташована у Додатку «інші видатки, що здійснюються згідно розпоряджень міського голови, рішень міської ради та її виконавчого комітету». Мова у цьому пункті йде про звітування за витрачання більше 718 тис.грн на потреби, про які важко знайти конкретизований звіт витрачання, тут лише загальні слова. А якщо порівнювати загальний розмір цільового фонду та розмір фінансування цього пункту, то мова йде про витрачання у 2018 році більше як 45 % коштів цільового фонду на видатки із узагальненою назвою. Детального звіту за ці витрачання годі й шукати на сайті міськради.
 
Проект рішення «Про внесення змін до Положення про постійні комісії» носить позитивний характер, адже передбачає виправлення помилки щодо можливості постійних комісій проводити закриті засідання. Такий формат роботи суперечить законодавству про доступ до публічної інформації, а тому ми повністю підтримуємо пропозицію депутата Мельничука І.О.
 
Проект рішення «Про затвердження положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади м.Хмельницького»передбачає створення цієї комісії лише у складі посадовців Хмельницької міської ради. На сьогодні вважаємо подібний підхід негативною практикою та переконані, що в подібні комісії міська рада повинна включати представників громадськості.
 
Проект рішення «Про приватизацію об’єкта малої приватизації – нежитлової будівлі гаражів, майстерень на вул.Подільській,10/1А». Цей проект рішення передбачає приватизацію гаражів та майстерень, що розташовані по вул. Подільській, 10/1А. Бажання здійснити приватизацію цих об’єктів скоріш за все пов’язане із будівництвом, що ведеться поряд – ЖК Перлина Проскурова. До речі, під час розгляду цього питання під час засідання бюджетної комісії начальник управління комунального майна М.Трещов повідомив, що у них вже є звернення саме забудовника щодо цієї приватизації. Нагадаємо, що замовником цього будівництва є КРБП «БАЗИС», засновниками якого є члени трудового колективу. А от генпідрядником – ТОВ «Платинумбуд», засновниками якого є інвестиційний фонд «Домініон Фінанс» (10%), Сергій Сажієнко (45%) та Руслан Лещишин. Останній, до речі, був депутатом Хмельницької обласної ради від ПП ВО «Свобода» у минулому скликані.
 
Проекти рішення щодо виділення земельних ділянок громадянам не будемо цього разу оглядати, однак це не означає, що там відсутні порушення. У декількох проектів рішень наявні зауваження юридичного відділу Хмельницької міської ради.
Проект рішення “Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення” передбачає виділення земельної ділянки по м. Хмельницький, вул. Січових стрільців, 8-Б громадській організації «Подільський редут» площею 1 200 м2 під під будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку (категорія земель – землі житлової та громадської забудови). Засновниками цієї громадської організації є Артем Завгородній та Руслан Мазуркевич. Вона створена у вересні 2017 року та зареєстрована за адресою, де на сьогодні розміщується приміщення прикордонної академії (вул. Шевченка, 46).
Проект рішення «Про припинення права користування земельними ділянками, розірвання договорів оренди землі за згодою сторін, затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), надання земельних ділянок в оренду, постійне користування, внесення змін в рішення сесії міської ради, втрату чинності пункту рішення сесії міської ради та зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок». В п. 1 цього проекту рішення мова йде про зміну виду цільового призначення земельної ділянки по вул. Староміській, 1/1 з «03.14 – для розміщення та постійної діяльності органів і підрозділів ДСНС» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури» відповідно до поданого клопотання приватного підприємства «Терема». Засновником останнього є батько депутата Хмельницької міськради Олександра Скочеляса Анатолій Скочеляс (99%) та Олександр Лапуцький (1%). Це славнозвісний ЖК Парадайз.
У пп. 12 та 13 цього ж проекту рішення мова йде про зміну кодів видів цільового призначення земельних ділянок по вул. Шевченка, 41 з «03.10 – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку)» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури» та з «03.07 – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури» відповідно до поданого клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Житлобуд-Поділля». Керівником та засновником останнього на 100 % є Валентин Константінов. Однак це підприємство ймовірно має зв’язок із депутатом Хмельницької міської ради Григорія Галкіна, оскільки у ПП «Автоцентр «Лига-Драйв», засновником якого є депутат, та це будівельне підприємство мають спільний мобільний телефон «+38 (067) 382-04-89».
 
Проект рішення «Про припинення права користування земельними ділянками та надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення, технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), технічних документацій із землеустрою щодо поділу земельних ділянок та надання згоди на відновлення меж земельних ділянок». У Додатку 7 мова знову ж таки йде про товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Житлобуд-Поділля».
 
Проект рішення «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у зв’язку із зміною цільового призначення, проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх в оренду, постійне користування». У Додатку 2 мова йде про затвердження проекту землеустрою земельної ділянки по вул. Бандери під розташування парку «Молодіжний», що є позитивним рішенням та підтримується громадськістю міста останніх декілька років.
Поряд з тим, профільною депутатською комісією з голосу було внесено пропозицію щодо затвердження товариству з обмеженою відповідальністю «Авіатор-17» (засновники: Валентин Заболотний та Тетяна Майор) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул.Пілотській,2/1, площею 5 009 кв.м., кадастровий номер 6810100000:06:001:0594 у зв’язку із зміною цільового призначення з «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торговорозважальної та ринкової інфраструктури – землі житлової та громадської забудови». Цей підхід є звичним у роботі Хмельницької міськради, адже цільове призначення змінюється в супереч діючій містобудівний документації.
 
В проекті рішення «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх в оренду, постійне користування, погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки», а саме додатку 2 мова йде про погодження технічної документації ТОВ «Євро-Трейд», засновницею якого на 20 % є родичка депутата міськради Віталія Коліщака – Жанна Коліщак, а також Ігор Гарапенчук.
З голосу до проекту рішення «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод, внесення змін в договори оренди та зміну коду КВЦПЗ земельної ділянки» профільною комісією було внесено пропозицію щодо поновлення приватному підприємству «Оксана-Плюс» договір оренди землі №040974200368 від 28.12.2009 по вул.Бандери,80, площею 12 096 кв.м. на 3 роки. Засновником цього підприємства є Валерій Маріяш. Поряд з тим цікавим є факт співпадіння номеру телефону цього ПП, а саме «+38 (038) 261-99-98», та ТОВ «Енергопарк Поділля», засновником якого є депутат міськради Андрій Кветко, який, до речі, й очолює профільну комісію, та його бізнес партнер Іван Крутилко.
У п 9 Додатку до проекту рішення «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод» мова йде про поновлення договору оренди ТОВ «Мега-транс», засновником якого на 50 % є депутат Хмельницької міської ради Руслан Афійчук та на 50 % Іван Шкодяк.
Проектом рішення «Про надання згоди товариству з обмеженою відповідальністю «Вимпел» на будівництво з подальшою передачею в комунальну власність територіальної громади міста фізкультурно-спортивного відкритого майданчика та зменшення розміру пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» передбачає надання згоду товариству з обмеженою відповідальністю «Вимпел» на будівництво з подальшою передачею в комунальну власність територіальної громади міста фізкультурно-спортивного відкритого майданчика, який призначений для обслуговування мешканців мікрорайону, на земельній ділянці по вул.Старокостянтинівське шосе,5/8 кошторисною вартістю більше 1,3 млн.грн, що суперечить Бюджетному кодексу України, адже пайова участь може сплачуватись лише у грошовій формі.
 
Отже, проаналізувавши проекти рішень, що виносяться на розгляд депкорпусу під час засідання вадцять п’ятої сесії, можна зробити висновки, що в черговий раз в порядку денному наявні рішення щодо юросіб, відношення, пряме чи опесередковане, мають депутати Хмельницької міськради. А також, всупереч містобудівного законодавства України, міська рада продовжує застосовувати практику зміни цільового призначення чи функціонального призначення земельних ділянок виключно через прийняття рішень.
Опубликовано : 11.10.2018 08:26   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів