Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Ставнійчук заявила про порушення конституційної процедури під час ухвалення рішення про воєнний стан

29.11.2018 11:56 Текст:  Т+   T-  

 Під час ухвалення рішення про воєнний стан в Україні не була дотримана конституційна процедура.

 Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявила колишній член Венеційської комісії (2009 – 2013 рр.), голова правління ГО «За демократію через право» Марина Ставнійчук.

 
Гостя програми нагадала, що під час ухвалення у ВРУ законопроекту про запровадження воєнного стану в Україні багато пропозицій подали «з голосу». Марина Ставнійчук зауважила, що ВРУ ухвалила указ очільника держави із застереженнями, і Конституція та Закон про регламент ВРУ дозволяють це робити.
 
Проте, на її думку, сталося порушення конституційної процедури, пов’язане із Законом України «Про режим воєнного стану в Україні», статі 5 і 6 якого чітко визначають порядок ухвалення відповідного указу Президента, а також те, що в ньому має бути відображене.
 
«Як на мене, внаслідок того, що були порушення відповідної конституційної процедури, указ Президента залишився у незмінному після його ухвалення змісті – у такому, в якому він подав цей указ до ВРУ. Парламент ухвалив цей закон із застереженнями, але… чинним у цьому випадку залишається текст указу Президента України про введення воєнного стану. Ті застереження, які висловлювали, як сказав кілька разів спікер ВРУ Парубій, під стенограму, не знайшовши відповідного відображення в указі Президента, так і залишаються застереженнями парламенту», – заявила Марина Ставнійчук.
 
Як повідомляли, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект, яким передбачається введення воєнного стану в Україні.
 
Президент Росії Володимир Путін назвав конфлікт у Керченській протоці провокацією української влади.
 
Нагадаємо, 25 листопада близько 20:28 катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків. 
Опубликовано : 29.11.2018 11:56   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів