Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Кирило Шевченко: Ми не просто державний банк, а стратегічно важливі для безпеки держави

30.11.2018 11:09 Текст:  Т+   T-  

 1. Вперше державний банк увійшов до п’ятірки найстійкіших банків України. Причому всі «сусіди» - ведучі банки Європи. Укргазбанк має прибуток у 538 млн грн за 10 місяців цього року і входить у четвірку найбільших банків за розміром активів. Вас влаштовують такі показники?

 Я радий, що нам вдалося досягти високих результатів і вдається достойно конкурувати з українськими «дочками» найавторитетніших європейських банків. Особливо з огляду на нещодавнє минуле. Ще у 2015-му році за активами Укргазбанк був на 17-му місті з часткою ринку менше 2%. Зараз ми на 4-му місці з часткою ринку близько 6%. І у 2015-му ми були єдиним банком, який спрацював у прибуток – починали рік зі збитку у 2,8 млрд грн, а наприкінці року отримали прибуток у понад 250 млн грн. Вже у 2016-му, коли була затверджена стратегія Green Banking, Укргазбанк вийшов на лідируючи позиції. З початку 2018 року приріст нашого «зеленого» портфелю становить вже більше 7,8 млрд грн. І ми продовжуємо активно розвиватися за заданим вектором і докладаємо максимум зусиль аби посилювати свої позиції. Виходячи з цього, без сумніву, Укргазбанк має дійсно хороші результати.

2. Практично 100% капіталу Укргазбанку належать державі. Як це впливає на роботу банку? І які, на Ваш погляд, кроки з боку держави повинні бути першочерговими, аби не допустити чергової кризи?
Укргазбанк не просто державний банк, а з 2015 року входить до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Три роки поспіль, з 2015 року, Укргазбанк не потребував докапіталізації, тобто грошей у держави ми не брали. Однак, без сумніву, те, що Укргазбанк належить державі – це додаткова гарантія для українців. Держава ніколи не залишить напризволяще своїх громадян. Тому за вклади в Укргазбанку, за його операційну та фінансову надійність кожен наш клієнт може бути спокійний.
Що стосується внутрішньої політики, то, як тільки починаються активні політичні події у країні, першою завжди страждає банківська система. Звичайно, криза 2008 року відрізняється від кризи 2014 року, а та, у свою чергу, - від викликів 2018-го, але зараз ми все ж реагуємо набагато краще. Основне – це уникнути паніки серед населення.
Також багато що залежить і від регулятора – Національного банку. Наскільки оперативно він реагує на зовнішні виклики, наскільки грамотно взаємодіє з банками. І, варто відзначити, що керівництво НБУ – на висоті. Днями я брав участь у його робочій зустрічі з очільниками найбільших 40 банків країни, що була присвячена зокрема підготовці банківського сектору до роботи у найбільш екстремальних умовах.

Так от, Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору навіть у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, золотовалютні резерви України становили 16,7 мрд дол. США і є достатніми для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку. Відтак, регулятор не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. Крім того, всі банки України на сьогодні демонструють достатню адекватність капіталу, відповідність чинним нормативам й здатні підтримувати стабільність фінансової системи держави на високому рівні.

3. До речі, днями Верховна Рада прийняла рішення про введення воєнного стану у 10 областях України терміном на 30 днів. Як це вплине на роботу банківської системи у цілому та роботу Укргазбанку, зокрема?

Як і наш регулятор, абсолютно не вбачаю жодних причин для хвилювання: введення воєнного стану жодним чином не вплине на роботу банківської системи: жодних обмежень на зняття готівки та на валютному ринку не вводиться, підкріплення готівкою банкоматів здійснюється у звичайному режимі, а власне НБУ за крайньої потреби готовий підтримати банки ліквідністю.

У той же час, Укргазбанк, як стабільна та надійна банківська установа, що належить державі, продовжує свою роботу у штатному режимі. Своєчасно і в повному обсязі ми виконуємо і будемо виконувати надалі свої зобов’язання перед клієнтами, забезпечуватимемо безперебійне проведення платежів, інкасацій, поповнення банкоматних і термінальних мереж. У штатному режимі будемо здійснювати видачу коштів, виконання платежів і переказів юридичних та фізичних осіб. Не будуть застосовуватися жодні обмеження стосовно рахунків клієнтів Укргазбанку чи режиму роботи всієї нашої мережі відділень не залежно розташовані вони у зоні дії воєнного стану чи ні.

Те саме одразу можу сказати і стосовно депозитів наших клієнтів – оскільки вони розміщені у державному Укргазбанку, надійність збереження вкладів та відсотків за ним гарантовані. Кожен вкладник отримає всі свої відсотки за вкладом своєчасно та у повному обсязі відповідно до умов укладеного договору.


4. А як щодо кредитування?

Як і з будь-яким іншим напрямом роботи. Кредитні заявки надаються та розглядаються у встановленому порядку. Якщо ж у когось є кредит в Укргазбанку і він обслуговується у відділенні, де зараз введено воєнний стан, то і тут не відбудеться жодних змін звичного порядку. Ані умови, ані форми обслуговування такого кредиту переглянуті не будуть і, як і раніше, здійснюватимуться відповідно до умов підписаного кредитного договору. Погашення чергового платежу кредиту та відсотків буде здійснюватись відповідно до умов кредитного договору.

Те саме стосується і усіх банківських операцій у дистанційних каналах, по зняттю готівки, транзакцій по картам чи розрахункам в торгівельній мережі – вони доступні без будь-яких обмежень.

Мила Солнцева

 

 

Опубликовано : 30.11.2018 11:09   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів