Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета
 
 

 

 
 

 
Последние статьи
05.09.2015 : Инфракрасная сауна: польза, вред и эффект
28.04.2015 : Как выбрать котел для отопления?!
05.03.2013 : Переможниця «Кращого студента» цінує гумор, інтелект та моральність
28.02.2013 : Подільський парубок або враження від прес-конференції губернатора
18.02.2013 : Журналістика очима людей

Все статьи >>

 
Наша кнопка

код кнопки:
 
 

В Хмельницькому нелюди потруїли бездомних собак

07.10.2010 20:10 Текст:  Т+   T-  

Напередодні місцевих виборів в Хмельницькому черговий скандал: мешканці Озерної останніми днями все частіше спостерігають трупи безпритульних тварин прямісінько на вулицях мікрорайону. На трупи нещасних тварин можна натрапити на тротуарах та газонах, подекуди - навіть на сходах до торгівельних закладів.

Загибель тварин відбувалася на очах у хмельничан у денний час, коли у школярів саме закінчилися заняття, а іще молодших дітлахів батьки з дитсадочків забирали додому.

Про те, як реагували діти на загибель тварин, не варто довго міркувати, адже деякі з наймолоших іноді підгодовували чотирилапих бехтатченків та гралися з ними. Дорослі кажуть про суттєві психологічні травми, що їх було завдано наймолодшим. Тамара Ігнатенко розповідає про реакцію свого сина на побачене: "Вчора його трусило, його теліпало, він казав: "Мамо, чого воно вмерло? Хто таке міг зробити? Я боюся померти!" Я живу навроти садочка. Я бачила, як просто йде потік дітей із молодшої школи... Менші діти просто гладять, бо не знають, что собаки вже не живі. Старші діти нахиляються, шушукаються, підходять, гладять... На зупинці вмирала собачка - люди вирішили, що вона вдавилася кісточкою. жінка просто намагалася дістати з пащі тварини кістку, якої просто там немає".

Одна з мешканок Озерної, коментуючи ситуацію "33-му", розповіла:"На Озерній травять собак невідомо хто. Виходимо враці - собаки лежать на вулиці, на дорозі, під кіосками". Інший чолов'яга теж ділиться подробицями подій: "Собаки лежать, а діти бігають. Деякі розповідають, що собака отруїлася. Підбігають і починають дивитися, чи кісткою. А там піна з пащі, і собака смикається".
Про те, хто чинить такі беззаконня, допоки не здогадуються. Проте нелюдська жорстокість, з якою позбавляють життя тварин, вражає не лише малечу, але й дорослих, багато з яких опікувалися собаками впродовж багатьох років. Усі намагання у будь-який спосіб врятувати чотирилапих були марними.

З прозанням про те, аби прибрати трупи тварин з вулиць міста озерчани зверталися до спецкомунтрансівців, але працівники соуби іноді навіть ображали заявників. телефонували і в міськвиконком. Знову розповідає Тамара Ігнатенко: "Я вчора телефонувала в міськвиконком, просто я до людей, які мають підказати, куди ж мені звертатися далі. Мені дали телефон "Спецкомунтрансу". Я телефонувала тричі. Спочатку мені сказали, що заявку прийнято". Далі просто прийняттям замовлення не обійшлося: два наступних рази жінці намагалася поставити "діагноз", стверджуючи, що вона "Хвора на голову" та цікавлячись, чи їй це більше за інших потрібно, врешті запропонувавши викинути трупи загибли тварин у котейнер, якщо їй дійсно "більше за всіх треба".
Окрім морального аспекту у цій ситуації гостро постає питання про безпеку для здоров'я людей таких методів регулювання чисельності чотириолапих, тим паче якщо взяти до уваги велику кількість безпритульних друзів людини.
Як зазначає іще один мешканець мікрорайону Богдан Грушецький, сьогодні розмови про невідомих кривдників та вбивць тварин - тема номер один: "В школах, в магазинах, де ми тільки знаодимось, тільки мова про те, що собак труять. Хто це робить - невідомо нікому. Я вважаю, що питання має вирішуватися не так. Повинна влада винайти якісь кошти на побудову притулків. Я вважаю, що отрібно до цього питання владі треба поставитися правильно - і сьогоднішній, і тій, що буде уже за місяць".

Нагадаємо, що майже два місяці тому на інформаційному депутатському дні посадовці затверджували "Програму етичного ставлення до безпритульних тварин та регулювання їх чисельності гуманним та цивілізованим шляхом в місті Хмельницькому на 2007-2011 роки".
Тоді волонтери з організації "Врятуй життя" звинуватили одного з працівників "Спецкомунтрансу" у вбивстві тварин за допомогою отрути. Згодом ті ж добровольці надали і світлини як самого працівника Льоні, так і автівки, якою зазвичай гроза місцевих чотирилапи безхатченків пересувається під час виконання своїх "посадових" обов'язків вулицями міста. Дісталося тоді і міському голові, якого не було на депутатському дні через відрядження до столиці. Саме за його наказом, як стверджували на цьому ж засіданні, в такий спосіб відбувалася "чисельна регуляція кількості тварин".

Одне зрозуміло точно: в Україні допоки є чинним Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження". І вже преамбула нормативного акту говорить власне про його мету: "Цей Закон спрямований на захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства". Ніхто не відміняв і статтю 16 цього документу: "Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами". Евтаназія застосовується за законом виключно у разі неможливості застосування гуманних методів, що зберігають тварині життя. Уже наступна стаття закону застерігає: "Забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи".

Окрім того, міліцейські патрулі та дільничий мали б відреагувати на такі події, адже саме до цього зобов'язує їх нормативний акт, зокрема стаття 32: "Органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори міліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин".

Кому дійсно вигідний такий скандал у місті напередодні виборів - наразі невідомо. Чи став би міський голова таким чином здобувати собі виборчу популярність, навіть незважаючи на отриманий ефект - безпритульних тварин стало значно менше, принаймні в окремо узятому мікрорайоні, - теж питання. А от чому влада не реагує вже вкотре на такі порушення - достеменно невідомо, до того ж, напевне, такий хід подій вигідний для влади, навіть якщо усі ці жахлив події відбувалися і без участі комунальних підприємств? Іще одне питання: чому в державі, яка позиціонує себе правовою державою, не виконується Закон?

 

Источник: 33 канал

Опубликовано : 07.10.2010 20:10   на главную
Также в рубрике:
Последние комментарии - 10
Страниц : 1
guest
Добавлено 07.10.2010 19:37 Тема В Хмельницькому нелюди потруїли без ...
Нелюди!!!
Наталья
Добавлено 08.10.2010 08:01 Тема В Хмельницькому нелюди потруС-ли бе ...
Правильно делают! Страшно из дому вС-йти-стаями передвигаются и ищут жертву!!!
9555
Добавлено 11.10.2010 07:56 Тема В Хмельницькому нелюди потруС-ли бе ...
сука наталья-пусть бог воэдаст тебе в тройне и таким как ты
абв
Добавлено 10.11.2010 13:22 Тема В Хмельницькому нелюди потруС-ли бе ...
Поддерживаю Наталью. Я благодарен тем, кто чистит город от кусачей нечисти. Надоело гавканье днем и по ночам под окнами. А если посмотреть статистику по УКУСАМ бродячих шавок, то возникает вопрос - а нахрена вообще нужны бездомные собаки в черте города? Вот для примера: ****//****.kriminal.tv/index.php?option=com_cont ent&task=view&id= 813&Itemid=184 Оттуда: " На жителей столичной улицы Милославская бродячие собаки нападают практически каждый день. Дикие животных уже перекусали десятки местных жителей и прохожих на окраине Троещины. Терпенье киевлян лопнуло, когда среди белого дня в пасть бешеного пса попал одиннадцатимесячный ребенок. Мать успела поднять младенца на руки вEUR" тогда стая из десятка бездомных собак бросилась на молодую женщину. Лариса гуляла с ребенком, которому еще не исполнился год во дворе своего дома. Стая собак напала на людей неожиданно. После укусов на ногах женщины останутся шрамы, не спасли от клыков диких псов даже зимние сапоги. Их собаки разорвали в клочья.
abc
Добавлено 10.11.2010 19:05 Тема В Хмельницькому нелюди потруС-ли бе ...
Читаем дальше: ****//****.animalsprotectiontri b une.ru/DokSmi010_1.html
ДэКэ
Добавлено 13.11.2010 18:27 Тема В Хмельницькому нелюди потруїли без ...
Ну наконец-то начали наводить порядок! Хоть перед выборами... Давно пора убрать эти стаи. А слова-то какие громкие: "нелюди потруїли". Йа нимагу! На базаре курочками, свининой торгуют тоже "нелюди"? хД В селе когда хозяин свиню режет чето никто не истерит, сало все любят. Да, и кстати, чтоб собачка жила нужно убивать других животных - на мясо. Иначе не будет чем собачку кормить. Так что не надо тут из себя строить "защитников животных", просто на отлове-стерилизации кто-то хочет попилить бабла, вот они и пишут тут коменты в защиту лающих стайных хищников опасных для человека, они же эту статью и заказали. Им то что что стая может человека порвать? Им на это плевать - лишь бы бабла попилить. Совести нет совсем... Защитники собак будут гореть в аду!
718
Добавлено 13.11.2010 20:38 Тема В Хмельницькому ЛЮДИ! потруС-ли
Правильно ро****ть, що труять! А то пси наглС-ють С- рвуть жС-нок С- дС-тей. ТолерантнС- гомосеки С-з Р"вропи - уже всС-х нас задрали своС-ми подвС-йними стандартами: чомусь в С-хнС-х мС-стах немаС" небезпечних зграй здичавС-лих псС-в, у мС-ських парках вС-льно живуть зайченята, кС-зки та оленС-. За пС-дкормку на вулицС- бродячого смердючого С- глистявого пса, наприклад на МальтС- - штраф 600 С"врС-в. А у нас - С-з божевС-льних, старих С- бомжуватих, або молодих С- ... самотнС-х пС-дкормщиць, цС- толС"расти ро****ть героС-нь С- платять С-м багатотисячнС- гранти (подачки). ВладС- - на все наплювати. НС-хто крС-м нас, не захистить наших жС-нок С- дС-тей. Не треба чекати бС-ди. Треба - усунути загрозу своС-ми руками!
маринка
Добавлено 22.12.2010 16:27 Тема В Хмельницькому нелюди потруС-ли бе ...
скС-лькохм зможемо тим собачкам С- допоможемо...а тим хто травить...отрута С- чекатиме...життя отруС-ть... а щьодо того що правильно ро****ть...то може С- до людей час такС- мС-ри приймати...бо теж достатньо бидла ходить....ЦЕ ТАК, ДЛЯ ПОРР+ВНЯННЯ....
Mostafa
Добавлено 30.05.2014 07:40 Тема Reading posts like t
Reading posts like this make surfing such a plruasee
Kevintrila
Добавлено 07.02.2017 14:01 Тема Уже & ...
Не зн&am p;#1072;ю, по&am p;#1095;е&# 1084;у ту&am p;#1090; та&am p;#1082; ме&am p;#1076;л&# 1103;т и ещ&am p;#1105; не вы&am p;#1083;о&# 1078;и&#108 3;и, но уж&am p;#1077; ес&am p;#1090;ь но&am p;#1074;а&# 1103; се&am p;#1088;и&# 1103;! См&am p;#1086;т&# 1088;и&#108 4; зд&am p;#1077;с&# 1100;, ре&am p;#1073;я&# 1090;а - HD17.RU
Страниц : 1
А что думаешь ты? Комментируй

Ваше имя :
Заголовок :
 Обновить изображение
Потверждающий код :

 
 

 

 
 
© 2008-2018 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів