Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета Авторские подарки
 
 

 

 
 

В Хмельницькому нелюди потруїли бездомних собак

08.10.2010 12:40 Текст:  Т+   T-  

Напередодні місцевих виборів в Хмельницькому черговий скандал: мешканці Озерної останніми днями все частіше спостерігають трупи безпритульних тварин прямісінько на вулицях мікрорайону. На трупи нещасних тварин можна натрапити на тротуарах та газонах, подекуди - навіть на сходах до торгівельних закладів.

Загибель тварин відбувалася на очах у хмельничан у денний час, коли у школярів саме закінчилися заняття, а іще молодших дітлахів батьки з дитсадочків забирали додому.

Про те, як реагували діти на загибель тварин, не варто довго міркувати, адже деякі з наймолоших іноді підгодовували чотирилапих бехтатченків та гралися з ними. Дорослі кажуть про суттєві психологічні травми, що їх було завдано наймолодшим. Тамара Ігнатенко розповідає про реакцію свого сина на побачене: "Вчора його трусило, його теліпало, він казав: "Мамо, чого воно вмерло? Хто таке міг зробити? Я боюся померти!" Я живу навроти садочка. Я бачила, як просто йде потік дітей із молодшої школи... Менші діти просто гладять, бо не знають, что собаки вже не живі. Старші діти нахиляються, шушукаються, підходять, гладять... На зупинці вмирала собачка - люди вирішили, що вона вдавилася кісточкою. жінка просто намагалася дістати з пащі тварини кістку, якої просто там немає".

Одна з мешканок Озерної, коментуючи ситуацію "33-му", розповіла:"На Озерній травять собак невідомо хто. Виходимо враці - собаки лежать на вулиці, на дорозі, під кіосками". Інший чолов'яга теж ділиться подробицями подій: "Собаки лежать, а діти бігають. Деякі розповідають, що собака отруїлася. Підбігають і починають дивитися, чи кісткою. А там піна з пащі, і собака смикається".
Про те, хто чинить такі беззаконня, допоки не здогадуються. Проте нелюдська жорстокість, з якою позбавляють життя тварин, вражає не лише малечу, але й дорослих, багато з яких опікувалися собаками впродовж багатьох років. Усі намагання у будь-який спосіб врятувати чотирилапих були марними.

З прозанням про те, аби прибрати трупи тварин з вулиць міста озерчани зверталися до спецкомунтрансівців, але працівники соуби іноді навіть ображали заявників. телефонували і в міськвиконком. Знову розповідає Тамара Ігнатенко: "Я вчора телефонувала в міськвиконком, просто я до людей, які мають підказати, куди ж мені звертатися далі. Мені дали телефон "Спецкомунтрансу". Я телефонувала тричі. Спочатку мені сказали, що заявку прийнято". Далі просто прийняттям замовлення не обійшлося: два наступних рази жінці намагалася поставити "діагноз", стверджуючи, що вона "Хвора на голову" та цікавлячись, чи їй це більше за інших потрібно, врешті запропонувавши викинути трупи загибли тварин у котейнер, якщо їй дійсно "більше за всіх треба".
Окрім морального аспекту у цій ситуації гостро постає питання про безпеку для здоров'я людей таких методів регулювання чисельності чотириолапих, тим паче якщо взяти до уваги велику кількість безпритульних друзів людини.
Як зазначає іще один мешканець мікрорайону Богдан Грушецький, сьогодні розмови про невідомих кривдників та вбивць тварин - тема номер один: "В школах, в магазинах, де ми тільки знаодимось, тільки мова про те, що собак труять. Хто це робить - невідомо нікому. Я вважаю, що питання має вирішуватися не так. Повинна влада винайти якісь кошти на побудову притулків. Я вважаю, що отрібно до цього питання владі треба поставитися правильно - і сьогоднішній, і тій, що буде уже за місяць".

Нагадаємо, що майже два місяці тому на інформаційному депутатському дні посадовці затверджували "Програму етичного ставлення до безпритульних тварин та регулювання їх чисельності гуманним та цивілізованим шляхом в місті Хмельницькому на 2007-2011 роки".
Тоді волонтери з організації "Врятуй життя" звинуватили одного з працівників "Спецкомунтрансу" у вбивстві тварин за допомогою отрути. Згодом ті ж добровольці надали і світлини як самого працівника Льоні, так і автівки, якою зазвичай гроза місцевих чотирилапи безхатченків пересувається під час виконання своїх "посадових" обов'язків вулицями міста. Дісталося тоді і міському голові, якого не було на депутатському дні через відрядження до столиці. Саме за його наказом, як стверджували на цьому ж засіданні, в такий спосіб відбувалася "чисельна регуляція кількості тварин".

Одне зрозуміло точно: в Україні допоки є чинним Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження". І вже преамбула нормативного акту говорить власне про його мету: "Цей Закон спрямований на захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства". Ніхто не відміняв і статтю 16 цього документу: "Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами". Евтаназія застосовується за законом виключно у разі неможливості застосування гуманних методів, що зберігають тварині життя. Уже наступна стаття закону застерігає: "Забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи".

Окрім того, міліцейські патрулі та дільничий мали б відреагувати на такі події, адже саме до цього зобов'язує їх нормативний акт, зокрема стаття 32: "Органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори міліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин".

Кому дійсно вигідний такий скандал у місті напередодні виборів - наразі невідомо. Чи став би міський голова таким чином здобувати собі виборчу популярність, навіть незважаючи на отриманий ефект - безпритульних тварин стало значно менше, принаймні в окремо узятому мікрорайоні, - теж питання. А от чому влада не реагує вже вкотре на такі порушення - достеменно невідомо, до того ж, напевне, такий хід подій вигідний для влади, навіть якщо усі ці жахлив події відбувалися і без участі комунальних підприємств? Іще одне питання: чому в державі, яка позиціонує себе правовою державою, не виконується Закон?

 

Источник: 33 канал

Опубликовано : 08.10.2010 12:40   на главную
Также в рубрике:

 

 
Загрузка...
 
 
© 2008-2018 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів