Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Перший практичний семінар: «Міжнародна система оцінювання корупції та національна антикорупційна політика»

29.10.2010 15:35 Текст:  Т+   T-  

19 жовтня 2010 року в рамках реалізації Всеукраїнською Спеціальною Колегією з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю проекту «Регіональний антикорупційний тренінг-центр» відбувся перший одноденний практичний семінар для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування на тему:«Міжнародна система оцінювання корупції та національна антикорупційна політика».

У вступному слові керівник Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Юрій Сорочик звернув увагу на актуальність вирішення проблем, пов’язаних з високим рівнем корупції в Україні, важливість введення в дію нового пакету антикорупційних законів та подальше вдосконалення національної політики запобігання та протидії корупції.
В роботі семінару взяли участь представники Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України (ІПККК НАДУ), Лабораторії законодавчих ініціатив, Державної податкової адміністрації України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Київської міської державної адміністрації, районних та обласних державних адміністрацій.


Заступник директора Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України Борис Костенко у своєму виступі підкреслив важливу роль проведення практичних семінарів з актуальних питань запобігання та протидії корупції у процесі підвищення державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування рівня професійної підготовки.


Під час проведення семінару було розглянуто питання щодо місця України у Міжнародному рейтингу сприйняття корупції за критеріями оцінки впливової антикорупційної організації «Трансперенсі Інтернешнл», сучасної національної політики запобігання та протидії корупції та новацій антикорупційного пакету законів, які мають вступити в дію з січня 2011 року, а також впливу ефективного управління у державному секторі на процес зниження рівня корупції та застосування превентивних механізмів щодо виникнення корупційних ризиків при виконанні держаними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування своїх функціональних обов’язків.


Під час обговорення проблеми вдосконалення та введення в дію нового антикорупційного пакету законів Голова Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Юрій Лавренюк надав учасникам інформацію про внесення змін та перспективи прийняття зазначеного пакету законів. Також він зазначив на необхідності активної участі громадськості у процесі протидії корупції й важливості створення дієвих механізмів співпраці з державними органами влади та місцевого самоврядування у зазначеній сфері.


З метою поінформування учасників заходу про запровадження «Всеукраїнською Спеціальною Колегією з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю (ВСК БКОЗ) ініціативи щодо реалізації в Україні проекту «Регіональний антикорупційний тренінг-центр» виступив Олексій Сініцин, начальник управління з питань Міжнародних відносин ВСК БКОЗ. Він розповів присутнім про мету створення тренінг-центру та його основні завдання, зокрема, щодо участі у міжнародному процесі протидії корупції та сприянні впровадженню в Україні передової світової практики превенції й боротьби з корупцією.


За результатами проведення практичного семінару учасниками було зроблено висновки щодо необхідності активізації превентивної складової національної антикорупційної політики, подальшого вдосконалення законодавства у сфері запобігання та протидії корупції, необхідності подальшого реформування державної служби за європейськими стандартами та створення дієвого механізму участі громадськості у процесі ефективного управління розвитком держави та зниження рівня корупції у життєво важливих сферах життєдіяльності суспільства.


Також учасниками заходу було відмічено інноваційний підхід організаторів семінару у висвітленні проблем з питань протидії корупції, оцінки ризиків та загроз, які виникають в разі відсутності дієвих механізмів щодо її попередження, та практичне значення для аудиторії розглянутих питань.


Наступний практичний семінар на тему «Міжнародна система оцінювання корупції та національна антикорупційна політика» буде проведено у третій декаді листопада поточного року. Бажаючих взяти участь у зазначеному заході просимо повідомити електронною поштою на адресу: info@vsk.kiev.ua та ankpsay@ukr.net

Людмила Луніна
 

Опубликовано : 29.10.2010 15:35   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів