Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

200 дітей-сиріт благословила на навчання міська влада

04.09.2008 21:06 Текст:  Т+   T-  

Автор: УВІП

3 вересня в Палаці творчості для дітей та юнацтва службою у справах дітей організовано та проведено святкові заходи до Дня Знань для близько 200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів та піклувальників, прийомній сім'ї та дитячих будинках сімейного типу. Цього року вперше переступлять шкільні пороги шестеро першокласників цієї категорії. Всі запрошені отримали подарунки: шкільне приладдя та солодощі.
Такі ж подарунки одержали діти, які опинились у складних життєвих обставинах, а першокласники - ще й ранці з повним набором необхідного школяру навчального приладдя. Учасників свята привітав та висловив найкращі побажання заступник міського голови Віктор Байдич.
Інформаційна довідка:
Станом на 03.09.2008 року на обліку в службі у справах дітей перебуває 222 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку (піклування) мешканців м. Хмельницького, в тому числі під опіку родичів - 212. Протягом 2008 року влаштовано під опіку (піклування) 14 дітей, у минулому - 39. На державне утримання в інтернатних закладах області взято 62 малолітніх (неповнолітніх), дитячих будинках - 11, в професійних закладах - 7.
Опікунами, в основному, є люди пенсійного віку, 9 опікунів виховують двох підопічних, 4 - трьох.
Увага всіх державних органів та недержавних організацій вже не перший рік сконцентрована на тому, як допомогти дітям, котрі перебувають у несприятливих умовах та екстремальних ситуаціях. Недаремно кажуть, що діти - це віддзеркалення реального стану справ у державі.
На державному рівні, законодавчо закріплені питання соціального захисту дітей. 15 квітня 2008 року Президентом України підписано Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування", текст статті 18 викладено в такій редакції: "Допомога на дітей, над  якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку". Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року.
  Управління та відділи виконавчого комітету своєю діяльністю забезпечують державні соціальні гарантії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Здійснюються соціальні виплати, щомісяця надаються кошти на кишенькові витрати (50 грн.), при досягненні повноліття діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, в кінці року отримають одноразову допомогу  в розмірі 1 500 грн.
Рішенням восьмої сесії від 16.02.2007 року № 1 "Про затвердження Комплексної програми "Піклування" в м. Хмельницькому на 2007-2011 роки" передбачено надавати грошову допомогу на забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою та піклуванням, шкільною та спортивною формами; надавати грошову допомогу дітям названих категорій. Також на виконання Програми "Піклування" щорічно надається матеріальна допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою, після закінчення ними школи.
За успіхи в навчанні діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, отримали комп'ютери завдяки місцевій владі, депутатам міської ради, спонсорам. В 2007 році подаровано комп'ютери 6 учням, які залишились без батьківського піклування. В поточному році під час проведення Новорічного балу, на якому були присутні представники місцевої влади, депутатського корпусу, меценати зібрано спонсорські кошти, за які стало можливим придбати 25 комп'ютерів і вручити їх 23 квітня дітям, які виховуються в сім'ях опікунів, старанні в навчанні, для  яких комп'ютери стали справжньою підмогою в здобутті освіти.
Стало традицією урочисте вручення у стінах виконкому щопівріччя паспортів дітям, яким виповнилось 16 років, та колективне фотографування. В минулому півріччі отримали паспорти 16 дітей. І цьогоріч 21 травня також вручено паспорти і цінні подарунки від міської влади 7-ми неповнолітнім, які в І півріччі 2008 року досягли шістнадцятиріччя.
Слова підтримки владою інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підкріплюються конкретними справами.

Опубликовано : 04.09.2008 21:06   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів