Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Інтервґю з начальником управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому

18.01.2012 16:26 Текст:  Т+   T-  

Розпочато подання звітності за 2011 рік до Пенсійного фонду України приватними підприємцями, про що йтиме розмова з начальником управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому Любов Антонівною Мудрою.

Яку звітність і коли необхідно подати фізичним особам – суб’єктам підприємницької діяльності за 2011 рік?
Звіт подається відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Всі підприємці з 1 січня до 1 квітня 2012 року включно повинні прозвітуватись про сплачені внески до Пенсійного фонду. Для цього необхідно подати додаток 5 даного Порядку.
Приватні підприємці, що сплачували хоча б в одному місяці 2011 року єдиний
або фіксований податок в обов'язковому порядку (навіть якщо вони вже припинили свою діяльність) повинні надати відомості до Пенсійного фонду відповідно до законодавства.

Чи багато приватних підприємців перебуває на обліку в управлінні? Як організовано прийом звітності?

На обліку в управлінні на спрощеній системі оподаткування перебуває 17089 приватних підприємців.
Спеціалістами управління вживаються всі можливі заходи для забезпечення якісного та зручного прийому звітів, одночасно з інформацією щодо сплати страхових внесків за 2011 рік надається і допомога при заповненні звіту. Звітність приймається щоденно на 2-му поверсі в залі обслуговування громадян.
Крім того, для зручності приватних підприємців згідно із графіками, звітність приймається безпосередньо на ринках міста. Тож, шановні приватні підприємці, слідкуйте за оголошеннями адміністрації ринку для можливості подачі звітності за місцем роботи.

Яка відповідальність приватних підприємців за порушення пенсійного законодавства ?

Приватні підприємці, які порушують норми чинного законодавства не розуміють наслідків неплатежів. За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». На несвоєчасно сплачені внески нараховується штрафна санкція в розмірі 10% та пеня 0,1% за кожний день прострочення, які додаються до суми основного боргу.
Станом на 17 січня 2012 року 15 600 приватних підприємців, або 91,3% сплачують страхові внески за 2011 рік. Це говорить про те, що вони свідомо розуміють не лише те, що необхідно виконувати нормативні акти, а й турбуються про своє майбутнє. Адже повний рік страхового стажу вони вже мають.

Підсумовуючи нашу розмову, все ж таки потрібно приватним підприємцям сплачувати страхові внески чи ні, що це дає?

Думок було багато і всі вони різні. Але зміни в Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в липні 2010 року щодо сплати страхових внесків були прийняті на користь підприємців, а не для збалансування бюджету Пенсійного фонду. В нашому управлінні частка платежів від «спрощенців» становить усього 4,5%.
Неусвідомлення приватними підприємцями, особливо молодшого віку, значимості страхового стажу у житті призводить до того, що значна кількість приватних підприємців взагалі були незастрахованими, оскільки жодного дня не працювали в державних структурах, а лише мали власний бізнес від якого сплачували копійки до Пенсійного фонду.
Хочеться ще раз наголосити, що розмір майбутньої пенсії безпосередньо залежить від страхового стажу, тобто періоду, протягом якого сплачувались страхові внески. У разі, якщо страхові внески сплачено не в повному обсязі, до страхового стажу буде зараховано лише період, пропорційний кількості днів, за які фактично було сплачені страхові внески.
Зараз мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком складає 15 років; а страховий стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком та для підвищення пенсії за понаднормовий стаж складає для жінок 30 років, для чоловіків – 35 років.
Хочу відзначити, що сьогодні в місті вже є підприємці, які не тільки добровільно сплачують мінімальний страховий внесок, але й платять значно більше, оскільки розуміють що це потрібно лише їм: чим вища сплата страхового внеску – тим достойніша пенсія у майбутньому.
Тому звичайно висновок єдиний: сплата внесків до Пенсійного фонду України це обов'язок кожного, як перед державою, так і перед батьками, так і перед собою.


Що крім пенсії гарантується сплатою страхових внесків?

З метою гарантії реалізації застрахованими особами своїх прав на пенсійне та соціальне страхування було прийнято Закон України №2461-VІ від 8 липня 2010 року «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Крім права на достойну пенсію у майбутньому, сплата страхових внесків гарантує приватним підприємцям і належний соціальний захист: оплату лікарняних листків; виплату втраченого заробітку у зв'язку із втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплату допомоги по безробіттю; отримання банківських кредитів; тощо.

Більш детальну інформацію ви можете отримати в управлінні Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому за телефонами: 70-24-33, 79-58-21, 65-35-89;
за адресою: вул.Володимирська,49.

Опубликовано : 18.01.2012 16:26   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів