Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Словґян Воронецький: «Для людей з особливими потребами у Хмельницькому робиться чимало»

13.02.2012 16:12 Текст:  Т+   T-  

В умовах трансформації економіки України гостро постала проблема соціального захисту населення. Створення ринкової економіки і дотепер супроводжується стрімким розшаруванням суспільства за матеріальним та соціальним статусами.

Відтак, дуже гостро відчувається проблема підтримки малозабезпечених прошарків населення та людей з особливими потребами, багатодітних сімей та інше.
Про те, яких заходів вживає міська влада щодо запобігання подальшого поглиблення цієї проблеми та як підтримує найменш захищені прошарки населення, ми вирішили поспілкуватися з начальником Управління праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Хмельницької міської ради Слов’яном Воронецьким.
Кор.: Слов’яне Ільковичу, скільки людей у Хмельницькому наразі потребують допомоги?
С.В.:
Сьогодні у нашому місті проживають близько 69 тис. пенсіонерів, серед яких майже 13 тис. ветеранів війни і 22 тис. ветеранів праці, більше ніж 21 тисяча інвалідів, біля 2 тисяч громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 661 багатодітна сім’я, у яких нараховується 2130 неповнолітніх дітей, а також інші категорії, що потребують допомоги.
Кор.: Щодо пільговиків: скільки їх є у місті? Яку допомогу у минулому році вони отримали від держави?
С.В.:
Станом на 31.12.2011 р. в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, зареєстровано 42450 пільговиків. Одними з найчисельніших пільгових категорій населення є ветерани війни, діти війни та ветерани праці.
Протягом 2011 року до управління звернулося 26083 особи за призначенням різних видів державної соціальної допомоги та 14121 сім’я за призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Державних соціальних допомог нараховано на загальну суму 153062,6 тис. грн., що на 474 більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Субсидій - на 7537,2 тис. грн., і на 1 січня цього року 6362 сім’ї користуються ними.
Впродовж 2011 року своєчасно призначалися всі передбачені чинним законодавством компенсаційні виплати:
- виплачена компенсація на транспортне обслуговування та на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів 683 інвалідам (що на 81 особу більше, ніж у 2010 році) на загальну суму 104,34 тис. грн. (на 5,09 тис. грн. більше аналогічного періоду);
- виплачена компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку 126 особам на загальну суму 32,33 тис. грн. З них: 75 інвалідам війни на загальну суму 21,68 тис. грн, 51 інваліду загального захворювання на загальну суму 10,65 тис. грн. Протягом року 215 осіб отримали путівки для санаторно-курортного лікування (менше на 40 осіб в порівнянні з 2010 р.). За кошти державного бюджету було закуплено 21 путівку на загальну суму 88,29 тис. грн. У черзі на їх отримання перебуває 2520 інвалідів та ветеранів війни. Крім того, переважна більшість ветеранів війни за станом здоров’я не можуть їхати в санаторій, а іншим особам, навіть ветеранам праці чи інвалідам, видавати путівки інструкцією не дозволено, оскільки вони передбачені бюджетною програмою для ветеранів війни.
Забезпечено автомобілями 22 iнвалiда, з них: безкоштовно – 15, отримані, як гуманітарна допомога – 6, придбані на пільгових умовах – 1. На обліку в управлінні для отримання автомобілю перебуває 980 осіб, з них інваліди Великої Вітчизняної війни – 310 осіб, інваліди загального захворювання - 670.
Видано 828 одиниць засобів реабілітації і пересування для людей з обмеженими опорно-руховими функціями на загальну суму 609,50 тис. грн., з них 103 інвалідних візкана загальну суму 386,34 тис. грн. Видано 1960 направлень інвалідам та людям похилого віку на виготовлення протезних виробів.
Кор.: А скільки взагалі громадян, що потребують засобів реабілітації, перебуває на обліку? Чи є допомога з боку благодійників або просто небайдужих громадян?
С.В.:
276 осіб. Управлінням неодноразово надсилалися листи до Головного управління щодо забезпечення достатньої кількості візків, але їх недостатньо. Людям пропонуються засоби, які є в наявності, а також ті, які були в користуванні та повернуті в управління.
До вирішення даної проблеми залучаються громадські організації. Неодноразово сприяла у забезпеченні технічними засобами християнська благодійна місія "Допомога" (у 2009-2010 р. надано 48 інвалідних візків). Наразі існує попередня домовленість із Міжнародним фондом «Українські реформи» (міжнародною благодійною організацією) щодо 100% забезпечення інвалідними візками потребуючих. Сподіваємося, що найближчим часом дане питання буде вирішене.
Кор.: А тепер трішки про матеріальне забезпечення громадян. Яка статистика по виплатам?
С.В.:
У 2011 році їх отримали 4496 осіб на загальну суму 750,37 тис. грн. З міського бюджету - 4403 особи на загальну суму 716,17 тис. грн., з державного - тільки 93 особи на суму 34,20 тис. грн.
Рішенням сесії міської ради від 09.02.2011 року № 52 встановлені надбавки до пенсії членам Проскурівського підпілля, партизанам, визволителям м. Хмельницького від німецько-фашистських загарбників та колишнім політв’язням і репресованим у розмірі 75 гривень. Протягом 2011 року виплачено надбавку 58 особам на загальну суму 50,25 тис. грн.
Відповідно Постанови КМУ від 04.04.2011р. № 341 «Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2011 році відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» надана щорічна разова грошова допомога до Дня Перемоги 12920 особам на загальну суму 4073,05 тис. грн.
Кор.: Люди з обмеженими фізичними можливостями не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Які заходи вживаються щодо забезпечення робочими місцями саме інвалідів?
С.В.:
З початку 2011 року на обліку у міському центрі зайнятості перебувало 68 осіб з обмеженими можливостями. Протягом року звернулося та взято на облік ще 139 інвалідів, з них працевлаштовано через міський центр зайнятості 32. 12 пройшли навчання (основи бухгалтерського обліку, основи комп’ютерної грамотності, основи підприємницької діяльності, перукар).
Проводиться робота щодо направлення інвалідів та інвалідів з дитинства на здачу іспитів у навчальні заклади та на навчання до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, що у с. Лютіж, у Вінницький міжрегіональний Центр професійної реабілітації інвалідів “Поділля”, в Житомирське вище професійне училище-інтернат та Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат. Але протягом 2011 року лише п’ятеро виявили бажання навчатися у вищезазначених закладах.
Кор.: Чи переймаються громадські діячі проблемами інвалідів та чи співпрацює міська влада з такими спілками?
С.В.:
Так, на сьогодні проблемами осіб з обмеженими можливостями активно займаються громадські організації, які відстоюють їхні інтереси і намагаються донести їх до органів влади. Найактивніші - Хмельницька міська організація ветеранів України, Хмельницька міська організація Товариства Червоного Хреста, Хмельницький Обласний благодійний фонд «Карітас», Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт», Християнська благодійна місія «Допомога».
Постійно проводяться засідання координаційної ради об’єднань громадян соціального спрямування (у 2011 році їх було 4), було розглянуто 35 проектів. На їх реалізацію координаційною радою передбачено 150 тис. грн., з них 100 тис. грн. виділено громадським організаціям інвалідів та ветеранів.
Управління співпрацює з 67 громадськими організаціями соціального спрямування, які охоплюють більше 46 тис. осіб. За участю осіб з обмеженими можливостями щороку проводиться міський фестиваль художньої самодіяльності “Повір у себе”. Учасникам заходу та усім запрошеним (представники громадських організацій інвалідів та ветеранів) вручаються продуктові набори (1000 шт. у 2011р.)
Кор.: А чи отримують соціальну допомогу найменші хмельничани?
С.В.:
Так, зокрема для них проводяться новорічні ранки. На захід запрошуються усі діти-інваліди (1026 осіб у 2011р.). Кожному дарують солодощі.
Кор.: Скільки спеціальних реабілітаційних центрів нараховується у Хмельницькій області та чи вдаються до їх послуг відповідні категорії населення?
С.В.:
Складовою частиною системи соціального захисту міста є Хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування. В установі надається більше 114 видів соціальних послуг. Протягом 2011 року 7846 громадян похилого віку, одиноких та малозабезпечених громадян отримали понад 450 тисяч послуг. Більше тисячі одиноких громадян обслуговується на дому. Фінансування Центру в 2011 році склало 3678,1тис. грн. з міського бюджету.
При Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування діє Центр соціально-побутової реабілітації “Турбота”, який надає медико-соціальні та реабілітаційні послуги громадянам, що мають функціональні розлади внаслідок захворювання. Реабілітація проводиться в групі з 5-7 осіб, протягом трьох місяців. Для ліжкохворих її проводять вдома, 1 раз на тиждень, із наданням у тимчасове користування реабілітаційного обладнання. Щорічно проходять реабілітацію 180 осіб.
У Центрі реабілітації дітей-інвалідів «Школа життя» забезпечують денний догляд, соціально-побутову реабілітацію, консультації та психологічну підтримку родин, у яких виховуються діти з вадами здоров’я. Протягом року її пройшли 114 осіб, у тому числі 16 дітей отримують послуги на дому (соціально-педагогічний патронат). Обстежено та надано реабілітаційних послуг 432 сім’ям, у яких виховуються діти–інваліди. У 2011 році розширено мережу отримувачів та спектр надання соціальних послуг дітям-інвалідам з різними нозологіями. Раніше установа спеціалізувалася лише на дітях-інвалідах з розумовими відхиленнями.
Приміщення Центру облаштовані сучасним лікувально-оздоровчим, ігровим обладнанням та засобами реабілітації. У цілому в установі створені усі умови для соціальної реабілітації дітей-інвалідів, підготовки їх до самостійного життя і праці, створення найсприятливіших умов для їхнього розвитку. Фінансування Центру в 2011 році склало 732,4 тис. грн. з міського бюджету.
Іще один заклад - Центр реабілітації та тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Родинний затишок» створений з метою допомогти молодим інвалідам з інтелектуальною недостатністю в адаптації та соціалізації, а також виховати навички самообслуговування, забезпечити умови для психологічної та соціально-побутової реабілітації. У звітному періоді в Центрі її пройшли 112 осіб. Фахівцями обстежено 201 сім’ю, де виховуються молоді інваліди з розумовою відсталістю та запропоновані послуги для молодих людей, які не відвідували Центр. Фінансування у 2011 році склало 491,3 тис. грн. з міського бюджету.
У Рекреаційному центрі сімейного типу по відновленню здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями “Берег надії”, що у с. Головчинці Летичівського району, протягом 2011 року за рахунок коштів міського бюджету оздоровилися 258 осіб. Методами роботи є рекреація – відновлення здоров’я і працездатності шляхом відпочинку на лоні природи з використанням рухових вправ, спортивних забав, ігор, творчих занять та позитивної дії на організм людини природних факторів – сонця, свіжого повітря, води, рослинності.
У даному закладі оздоровлення проходять не тільки діти з особливими потребами, але й дорослі, люди похилого віку, ветерани. Центр забезпечений автомобілем для перевезення осіб, що пересуваються на візках. Його фінансування у 2011 році склало 427,6 тис. грн. з міського бюджету.
Кор.: І, наостанок - якщо людина відчула, що їй потрібна соціальна допомога, то де вона може знайти Ваших спеціалістів?
С.В.:
Для прийому громадян, які звертаються в управління праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я за призначенням усіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій та пільг діє 5 громадських приймалень, які розташовані в усіх мікрорайонах міста та на першому поверсі будівель. Там створені оптимальні умови для відвідувачів. Наприклад, для безперешкодного доступу незрячих громадян встановлені інформаційні таблички з надрукованими рельєфними знаками (шрифтом Брайля). Організовуються також виїзні прийоми в мікрорайонах міста – Книжківцях, Лезневому, Ружичній.

Спілкувалася Міла Солнцева
lunina{at}moyagazeta.com

Опубликовано : 13.02.2012 16:12   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів