Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Трансформація податкової - процес незворотний

16.08.2012 20:01 Текст:  Т+   T-  

З усіх започаткованих урядом реформ податкова – чи не найважливіша, адже стосується як держави загалом, так і кожного громадянина зокрема. У 2012 р продовжується робота, розпочата минулого року, - з перетворення державної податкової служби на сервісну. Саме програмне гасло «Від фіскального органу до сервісної служби» стало темою зустрічі з начальником податкової інспекції міста Русланом Мединським.

Руслане Леонідовичу, головне завдання податкової служби - збір податків. Що робиться вашою інспекцією, аби збільшились надходження до бюджету і в той же час спростилась процедура оподаткування для платників податків?

Ми декларуємо гасло "Податкова служба - для платника податків, а не платник - для податкової служби", тому податківці реалізовують план створення сервісної служби замість фіскального органу. Мінімізація контактів із платником та, як наслідок, зменшення впливу "людського фактору", залишається пріоритетом. Це передбачає розвиток електронних сервісів та системи дистанційного обслуговування, створення мережі сервісних центрів, що працюють за принципом "єдиного вікна" при кожній інспекції.

ДПІ у м. Хмельницькому Хмельницької області ДПС досягла помітних позитивних результатів. При податковій інспекції відкрито Центр з обслуговування платників податків, який надає значний обсяг послуг, задовольняє потреби платників податків.

Сьогодні активно впроваджується можливість отримання довідок про заборгованість в електронному вигляді без відвідання податкової служби.

Працюємо і над тим, аби до кінця року кожен платник податків мав змогу переглянути свою особову картку в електронному вигляді, тобто бачити облік всіх платежів та нарахувань.

Серед новацій хотів би відзначити, що з 8 червня цього року при центрі обслуговування платників податків запрацював Акредитований центр сертифікації ключів, в якому платникам податків безкоштовно видаються сертифікати ключів.

А що стосується цифр - хвалитись не будемо, але вони говорять самі за себе. За сім місяців цього року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 579,6 млн. грн. податків, темп росту до аналогічного періоду 2011 року становить 117,2 %, що на 85,2 млн. грн. більше.

До Державного бюджету протягом 7-ми місяців 2012 року надійшло 274,2 млн. грн., що на 43,8 -млн. грн. більше ніж у січні – липні 2011 року, тепм росту 119,0 %. Найбільша питома вага податків, що сплачуються до Державного бюджету, належить податку на додану вартість, якого надійшло 198,0 - млн. грн., що більше минулорічних показників на 39,8 млн.грн., темп росту 125,2 %.

До Місцевого бюджету надходження за січень-липень поточного року за платежами, що контролюються інспекцією, становлять 305,4 млн. грн., що на 41,4 млн. грн., або на 15,7 відс. перевищує надходження відповідного періоду 2011 року.

В тому числі, збільшились надходження у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року по: податку з доходів фізичних осіб на 16,7 млн. грн., єдиному податку - на 17,7 млн. грн. та платі за землю - на 6,1 млн. грн.

Складаються позитивні тенденції у зростанні обсягу надходжень порівняно з відповідним періодом минулого року. Адже повне і своєчасне надходження коштів до бюджету певною мірою залежить від того, наскільки глибоко платники податків знають чинне податкове законодавство, вчасно ознайомлені зі змінами та доповненнями до нього, розуміють необхідність сплати податків.

Як відомо, податковий орган завжди був фіскальним органом, а як розуміти податкова - сервісна служба.

Як відомо, цього року податкова служба зазнала реформування. І це не тільки зміна вивіски, це кардинальна зміна формату роботи, відносин із платниками податків. Створюється потужна структура, яка вже сьогодні повинна відповідати сучасним світовим стандартам та, перш за все, спроможна виконувати завдання будь-якої складності. Це перетворення податкових органів на місцях на одного з провідних регуляторів інвестиційного клімату в регіонах, стимулятора економічного зростання, формування нової податкової культури та пропаганди її серед усіх учасників податкових відносин, населення та перш за все серед молоді. Тобто, центром нашої уваги, нашим клієнтом та роботодавцем має стати громадянин України – платник податків.

Це в свою чергу підвищить вимоги до працівників податкової служби, чи не так?

Звичайно, я як керівник податкової інспекції розумію, що зобов’язаний створити необхідні умови і здійснювати кадрову політику таким чином, щоб в колективі були зосереджені працівники незалежно від віку та статті, які перш за все закохані у свою професію, підібрати та створити команду однодумців, які не просто заробляють собі на життя приходячи на роботу, а перш за все, самореалізуються, задовольняючи власні амбіції, працюючи над собою, прагнучи стати кращими, мають системне мислення, вміють не просто рахувати цифри, а розуміють глибину та суть економічних процесів, здатні, використовуючи свої знання за стовпчиками цифр в деклараціях та звітах, бачити минуле, теперішнє та прогнозувати майбутнє не тільки будь-якого підприємства, а і будь якого процесу, що відбувається в економіці.

Покращення сервісу обслуговування платників податків неможливий без інноваційних технологій. Що ви можете сказати з цього приводу?

Любий процес перетворення в сьогоднішньому часі неможливий без впровадження в роботу новітніх інформаційних технологій, які покращать спектр і якість послуг, що надаються платникам, спростять процедуру адміністрування. Розроблені інновації ми зобов’язані своєчасно, якісно та в повному обсязі пропагувати серед платників податків, використовуючи засоби Інтернету та впроваджуючи ідею подачі звітності в електронному вигляді. Ми можемо в режимі «online» пропонувати та впроваджувати розроблені інформаційні технології та IT-інструменти, виходячи з індивідуальних ознак бізнесу кожного окремого платника, приділяючи особливу увагу новозареєстрованим платникам, допомогти найти їм своє місце в системі облікових баз даних податкової служби, донести переваги та персональний ефект від використання інноваційних технологій, встановити та налагодити таким чином дистанційне спілкування «платник–адміністратор» без витрачання особистого часу платника на обслуговування бізнесу та збільшення часу платника на ведення самого бізнесу.

Крім цього, з початком реалізації змін, наші клієнти – платники податків, одержують можливість отримувати електронний-цифровий підпис та здійснювати сертифікацію ключів безкоштовно. Для прикладу, стосовно спрощеної системи оподаткування, яка є наявним прикладом переорієнтованості на платника податків. В реальному житті платники цієї системи, ставши на облік, одержавши безстрокове свідоцтво платника єдиного податку та одержавши електронний цифровий підпис, за допомогою якого зможуть подавати податкову звітність в електронному вигляді, будуть відвідувати інспекцію лише тоді, коли буде його добра воля, або для одержання вітань до Дня підприємця.

В такому випадку чи доречно буде говорити про одну із функцій податкової - контрольну?

Контрольна функція буде мати зовсім іншу інтерпретацію. Фіскальний тиск на реальний сектор економіки знижено і надалі слабшає, кількість перевірок скорочується. І це неможливо не замітити. Більше того, ми готові довіряти бізнесу, але не треба плутати довіру із вседозволеністю. Зараз впроваджено ризикоорієнтовану систему моніторингу, яка чітко дозволяє бачити податкові ризики, можливість ухилення від оподаткування. На сьогоднішній день велика увага приділяється інформаційно-аналітичним потокам, які дають можливість проаналізувати результати фінансово-господарської діяльності любого платника податків та оцінити його можливості щодо розрахунків з бюджетом.

Руслане Леонідовичу, тоді які ж критерії оцінки роботи реформованої податкової служби?

Це формування нової ментальності українських громадян, усвідомлення важливості їх ролі в ритмічному та стійкому наповненні бюджету шляхом добровільної сплати податкових зобов’язань, це створення податкової служби, як провідного регулятора бізнес клімату в місті. Аналізуючи щоденно проблеми, які виникають при реалізації запропонованих пропозицій та ініціатив, на підставі яких одразу будуть вживатися заходи по їх ліквідації в кожному окремому випадку приведе до поліпшення якості інвестиційного клімату в місті, в результаті чого підприємці, як вітчизняні, так і іноземні обиратимуть наше місто, як об’єкт для інвестицій.

Опубликовано : 16.08.2012 20:01   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів