https://moyagazeta.com/

Лякає старість? Помри молодим! – Діти кризи

Близько півтори сотні подолян зібралися у п’ятницю під стінами Будинку рад на Майдані Незалежності, що у Хмельницькому. Ініціаторами протесту стали одразу три громадські організації – Профспілка захисту підприємництва, “Комітет моніторингу органів влади” та “Діти кризи”. Попри офіційні запрошення усіх опозиціянтів та провладних ПР та Народної партії, погодилися лише чотири – КПУ, «Фронт змін», КУН, «Батьківщина», а також громадська ініціатива «Оновлення країни». Приєднатися до небайдужих обіцяли і народні депутати – Василь Кравчук та Олег Лукашук. Проте, першому завадили суди над опозиційним лідером Юлією Тимошенко, другому – хвороба.

“Вони відбирають в нас право на роботу, на достойне пенсійне забезпечення. Собі ж навіть не думають зменшувати захмарні заробітну платну та пенсію”, – наголошують активісти з приводу норм нового пенсійного законодавства.

Пересічні хмельничанки називають чинну владу «безсовісними мордоворотами» та обурюються з приводу нових норм законодавства. Передусім їх хвилює працевлаштування молоді, у якої з введенням нових норм зменшуються шанси знайти собі гідне робоче місце. Переймаються жінки і майбутнім представниць слабкої статі, які до пенсії тепер змушені будуть працювати на 5 років довше. Пропонують і вихід для вирішення ситуації з пенсійним забезпеченням громадян: «Поназбирали скільки тих мільярдів – все їм мало. Хтось казав: якби найбагатші сплачували по 2 відсотки з тих коштів, що виводяться в офшори, повністю був би бюджет!».

Федір Устинов, голова ГО «Діти кризи», який щойно закінчив навчання у вузі, каже: «Ми будемо нараховувати собі пенсію за умов уже нового пенсійного законодавства та з новим Трудовим кодексом. Найвірогідніше, ми будемо працювати по 12 годин на добу. Під загрозою – наше житло, освіта стає все дорожчою, кількість бюджетних місць – меншою…».

Яскравим було оформлення заходу. На постаменті, де уже невдовзі оселяться “Віра. Надія. Любов”, активісти розмістили близько десятка пеньків з фото перших осіб держави за виключенням Гаранта конституції. Організатори пояснюють:”Ми побачили, як в себе дома Янукович бігав по пеньках. Він тоді показав лише невелику частину своїх володінь, бо “Українська правда” писала, що в нього близько 170 гектарів, які він так і не показав. Кажуть, що в нього є навіть причал, до якого можуть підпливати кораблі з гостями. Ми іронізуємо з цієї ситуації”.
«Діти кризи» за кілька секунд створили плакат, яких красномовно свідчить про ставлення молоді до змін у пенсійному законодавстві. «Лякає старість? Помри молодим», – “радять” вони молодшому поколінню.

Вкотре загадавши про норми прийнятого закону, які опозиція та здебільшого громадяни вважають антинародними, учасники мітингу прийняли резолюцію. У постанові громада вимагає від Голови держави ветування Закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи, від депутатів – оскарження пенсійної реформи у Конституційному суді. Натомість має бути розроблено єдиний справедливий Пенсійний кодекс України, у якому буде дотримано принципів соціальної рівності усіх пенсіонерів, збереження мінімального стажу та віку виходу на пенсію, врахування особливостей сплати податків підприємцями-«спрощенцями». Останній пункт ультиматуму – припинення політичних переслідувань опозиційних лідерів. У випадку невиконання постанови майдану активісти вимагатимуть відставки кабінету Міністрів України, Парламенту та Президента України.

Присутність малої кількості людей Федір Устинов пояснює так: багато партійних прапорів, а політикам вже ніхто не вірить. На доказ своєї правоти наводить приклад, коли безпартійні студентські кампанії, які проводилися восени та взимку, змогли зірвати прийняття закону про вищу освіту. «Востаннє ми зірвали його прийняття наприкінці травня. До акцій проти прийняття пенсійної реформи залучають нібито жертв політичних репресій Луценко та Тимошенко – таких самих політиків, крупних та багатих. Молодь, яка прийшла сьогодні на майдан, не розуміє, чому учасники згадують цю тему».

Олесь Вітряний іншої думки. “Чому так людей мало? Тому що майдан спить. А коли організм відпочиває, то він набирається сил. Як прокинеться, він іще своє покаже”, – переконаний голова Комітету моніторингу органів влади.

Ольга Лисиця