https://moyagazeta.com/

Хмельницькі автори – лауреати Міжнародного фестивалю “Кінотур”

Цього року фестиваль “Кінотур” був присвячений 115-річчю від дня народження фундатора української національної школи кінематографії, письменника, художника – Олександра Довженка та 20-річчю виводу радянських військ з Республіки Афганістан. На конкурс надійшло 28 фільмів від авторів з України, Росії, Молдови, Білорусії, Норвегії, Чехії і Болгарії. Свої творчі роботи на “Кінотур” представили і знані автори кінодокументалістики з міста Хмельницького Олесандр Матросов і Олег Ніколаєв.

Тема фестивалю – нелегка щоденна робота військовослужбовців у справі укріплення обороноздатності держави, тих, хто знаходяться у зоні конфліктів у рамках миротворчих місій, данина поваги ветеранам і пам’яті полеглим при виконанні службового обов’язку. За час свого існування фестиваль став невід’ємною частиною культурних подій телекінопростору України. Учасники мистецького заходу – провідні телевізійні та кінокомпанії з різних областей України, країн ближнього та дальнього зарубіжжя. Щороку на фестиваль приїздить велика кількість кіномайстрів та журналістів, які представляють свої творчі доробки.

Головне журі конкурсу, очолював Народний артист України, актор та режисер Борис Савченко.
За підсумками фестивалю призом і спеціальним дипломом журі відзначений фільм “Свої” автор Олексій Михальченко, режисер Андрій Жуков, Державна установа “Телекомпанія “ВоєнТВ” Міністерства оборони Республіки Білорусь. Гран-Прі фестивалю отримав фільм «Arrivederci», автор та режисер Валеріу Жерегі (Республіка Молдова).

Серед дипломантів та призерів фестивалю “Кінотур” і фільми хмельницьких авторів
Призом і дипломом лауреата фестивалю в номінації “Образ людини у погонах” за нетрадиційне розкриття теми та високу професійну культуру відзначено Олега Ніколаєва автора та режисера фільмів “Синдром війни” і “Реквієм”.
Призом і дипломом лауреата фестивалю у номінації “Фільм на військово-патріотичну тему” – фільм “Висота” автор та режисер Олександр Матросов.
 

Автор: УВІП