Автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ – це реальність

Більше року минуло з того часу, як вперше було використано сервіс автоматичного відшкодування ПДВ. А вже можливо зробити певні висновки та прогнози на майбутнє. Так, в результаті проведеної роботи за п’ять місяців 2012 році право на автоматичне відшкодування податку на додану вартість отримали 4 платники податків міста, яким протягом звітного року відшкодовано близько 7333,9 тис. грн.
В ході постійного спілкування, як платники податків так і податківці, визначають одні й ті ж самі переваги автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, а саме:
– значно скорочуються терміни та спрощується процедура податкової перевірки сум по ПДВ, які заявлені до бюджетного відшкодування;
– скорочуються терміни повернення сум бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок, що дає змогу швидше поповнювати обігові кошти. Зазначене, в свою чергу, позитивно позначається на економічному розвитку підприємств і істотному зростанні обсягу виробництва.
Таким чином, ритмічне і швидке відшкодування податку з бюджету дозволяє:
– підвищити конкурентоспроможність компаній – «відшкодуванців» ПДВ;
– дисциплінувати підприємства працювати прозоро та дотримуватись вимог законодавства щодо автоматичного відшкодування податку на додану вартість;
– підвищувати рівень заробітної плати на підприємствах та не допускати її виплату «в конвертах»;
– забезпечити зростання сум податку на прибуток, нарахованих і сплачених до Державного бюджету;
– своєчасно виявляти власні помилки, які пов’язані з недотриманням вимог законодавства, та з вини контрагентів, що впливають на визначення сум податкових зобов’язань та податкового кредиту підприємств.
Не дивлячись на спрощення, скорочення і підвищення швидкості процесу відшкодування сум ПДВ, контроль, що здійснюється податковими органами, залишається на високому рівні. Як результат цієї роботи, з початку року упереджено податку на додану вартість, незаконно задекларованого до відшкодування з бюджету, на загальну суму 4746,4 тис. грн.
Тому співробітники податкової інспекції постійно наголошують на недопущенні з боку платників, і зокрема тих, які претендують на автоматичне відшкодування, господарських взаємовідносин з так званими «ризикоорієнтованими» підприємствами.
Стосовно визначення рівня «ризиковості» контрагентів, податкова інспекція радить користуватися інформацією, що викладена на веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua під рубрикою «Дізнайся більше про свого бізнес – партнера».

Прес-служба ДПІ