У Хмельницькому щоденно безкоштовно сертифікуються два електронні ключі для представників бізнесу краю

Наразі переваги новітнього хай-тек сервісу від податківців вже оцінили представники усіх категорій бізнесу регіону – безкоштовні послуги з електронно-цифрового підпису отримали 11 приватних підприємців та 11 фірм. Останнім надано у користування 25 ключів, а першим –17.
Якщо підрахувати кількість господарників, які звернулись за послугами цифрового підпису, то виявиться, що їх число є дещо меншим від кількості власне наданих ключів. Це пояснюється тим, що, як правило, підприємства замовляють 3 посилені сертифікати – для ключів директора, головного бухгалтера та електронної печатки, а представники малого бізнесу зазвичай обмежуються особистим ключем, та у випадку наявності печатки – сертифікатом для неї.
Сама ж процедура одержання ключа у представництві центру триває не більше 20-ти хвилин для приватних підприємців та 30-ти хвилин для представників середнього та великого бізнесу.
Уся необхідна інформація для отримання ключів знаходиться в глобальній мережі – нормативні документи та інструкції розміщені на офіційному інформаційному ресурсі центру – www.cskidd.gov.ua та на веб-порталі ДПС у Хмельницькій області.
Відтепер бізнес-спільнота дійсно має усе необхідне для цілковито безкоштовного подання звітності через мережу Інтернет та поглиблення безпаперовго документообігу, а відтак й уникнення черг у дні звітування – до вільного програмного забезпечення з формування звітів, що розміщене на сайті ДПС України, додаються й безкоштовні ключі для підпису цифрових документів. А це не завжди можна зустріти навіть в Європі.
„Головним завданням сьогодення, яке стоїть перед податківцями є зміщення акцентів з фіскальної на сервісну складову у роботі відомства, адже платники податків України мають отримати сервіс найкращих європейських зразків, задля добровільного та сумлінного наповнення бюджету – розповідає заступники голови ДПС у Хмельницькій області Сергій Романов. – І саме запровадження центру з безкоштовної сертифікації електронних ключів для підпису цифрових звітів є дієвим кроком влади у напрямку зближення
вітчизняних та європейських цивілізаційних стандартів надання сервісних послуг”, – підсумовує податківець.
До речі, ключі отримані у представництві центру можна використовувати не лише для підпису звітів, надісланих до податкової, а й до – пенсійного фонду та органів статистики.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області
Калінер Олександр