РСУ вирішила затвердити позицію, що така надбавка до посадового окладу виходячи зі статусу судді виплачується на постійній основі з моменту, коли суддя отримує відповідний доступ.
Сьогодні, 28 січня, на засіданні Ради суддів України було обговорено питання встановлення доплат до посадового окладу суддів за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці. Нагадаємо, що можливість такої доплати передбачена законом “Про судоустрій та статус суддів”.

Водночас, як повідомив глава РСУ Богдн Моніч , Служба безпеки України періодично ставить питання про те, чи правомірно здійснюється суддям доплата за доступ до державної таємниці.
Також є суди, де є різна практика та де намагаються здійснювати доплату пропорційно до відпрацьованого часу.
“Практика дуже різна. Наприклад, хтось вважає, що така надбавка оплачується з моменту, коли справа надійшла до суду і до закінчення розгляду справи. Бо справді як порахувати, скільки часу суддя слухає саме таку справу? Є варіанти, коли оплачуються лише дні, коли він у засіданні слухає справу, що також є сумнівним, оскільки судовий розгляд не обмежується лише судовими засіданнями. Також є варіанти, коли справа заходить наприкінці місяця, а оплачується як за цілий місяць. Ми виходимо з тієї позиції, що питання потрібно врегулювати, і потрібна єдина практика”, – наголосив голова РСУ.
За його словами, постає питання окремих зловживань, коли в райсудах немає жодної справи, яка передбачає необхідність доступу до держтаємниці, але оформляється доступ до державної таємниці.
“Але тут треба порушувати питання перед тими органами, які такий доступ оформили”, – зазначив Богдан Монич.
Проте є й випадки, коли необхідно оперативно оформити такий доступ.
“Є суди з винятковою підсудністю, і тоді це логічно, що там має бути постійно певна кількість суддів, які мають доступ до державної таємниці”, – додав він.