https://moyagazeta.com/

ВІННИЦЬКА ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА ПРИЄДНУЄТЬСЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СОЛІДАРНОСТІ З УВʼЯЗНЕНИМИ УЧАСНИЦЯМИ ГУРТУ «PUSSY RIOT»

З моменту свого затримання три молоді жінки утримуються під вартою у слідчому ізоляторі м.Москва, державне обвинувачення вимагає для кожної тюремного увʼязнення строком три роки.

Визнаючи, що свобода переконань щодо релігії є невідʼємною частиною прав людини, засадничою підвалиною існування демократичного та плюралістичного суспільства, Вінницька правозахисна група зазначає, що за своєю суттю виконання пісні-молитви не посягало та не обмежувало релігійні права інших людей. Щодо звинувачень у хуліганстві, то ми хотіли би підкреслити, що виконання пісні-молитви є формою вираження поглядів і тому, оскільки ним не обмежувалися права людини, воно має бути захищеним законом демократичного суспільства, навіть попри те, що його зміст чи форма можуть шокувати, бентежити чи хвилювати великі, чи малі групи людей. Нас особливо турбує те, що за змістом пісня-молитва, за виконання якої заарештованим дівчатам було висунуто обвинувачення у хуліганстві, є гострою політичною сатирою, а, відтак, має користуватися ще більшим імунітетом від переслідувань, особливо з боку державних інституції.

Судовий розгляд кримінальної справи, який тривав у Москві, був відзначений кричущими порушеннями процесуальних прав підсудних, та їхніх захисників, цей процес жодним чином не відповідав загальновизнаним стандартам справедливого судочинства. Ми рішуче засуджуємо і те, що попри очевидну відсутність суспільної небезпеки, усі затримані до вироку суду перебувають в увʼязнені.

Переслідування «Pussy Riot» не є внутрішньою справою російської держави. Свобода вираження поглядів є правом людини, яке, нажаль, порушується дуже часто, зокрема і в Україні. Змушені визнати і те, що для України зростає небезпека надання державою переваг і преференцій якійсь одній релігії чи конфесії, зрощення церкви і державних інституцій, зневажання конституційним принципом відокремлення церкви від держави. Про це говориться у творчості російської групи «Pussy Riot», усі явища, які засуджує вказана група, актуальні та небезпечні і для українського суспільства.

У день винесення вироку російським музикантам ми приймаємо участь у мирному пікетуванні Посольства Російської Федерації в м.Києві (пр.Повітрофлотський, 27), яке розпочнеться 17 серпня 2012 року о 13 год 30 хвилин. Ми закликаємо до негайного звільнення затриманих дівчат та припинення їхнього кримінального переслідування. Ми вимагаємо від уряду України вивчити досвід порушень прав людини владою Російської Федерації і не повторювати такі порушення в Україні.


**********************************************************************************************
Ви отримали це повідомлення, оскільки Ви є учасником списку розсилки прес-релізів Вінницької міської громадської організації “Вінницька правозахисна група”.
Цей список розсилки функціонує як бюлетень, Ви не можете відправляти повідомлення в розсилку, лише читати їх та використовувати із посиланняя на джерело.
З усіх технічних питань,будь-ласка, звертайтеся до Дмитра Гройсмана – координатора Вінницької правозахисної групи vpg@ukr.net +380-672-846450, +380-432-670504, +380-632-208055

Для відписки від групи – надішліть повідомлення на адресу
vpg_pr+unsubscribe@googlegroups.com