https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому за 8,5 млн грн продали комплекс держпідприємства з працівниками

Аукціон з продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства “Подільський експертно-технічний центр Держпраці”, розташованого в Хмельницькому, відбувся 11 жовтня.

Як свідчать дані сайту “Prozorro. Продажі”, переможцем стало зареєстроване за два тижні до торгів вінницьке товариство.

За інформацією Фонду держмайна, “Подільський експертно-технічний центр Держпраці” – провідне підприємство в галузі надання послуг з питань охорони праці та промислової безпеки по Хмельницькій області. Це – фактично готовий бізнес з колективом фахівців. 

До об’єкту приватизації входять земельні ділянки загальною площею 1 238 квадратних метрів, будівлі та споруди площею 632,1 “квадрата” (в тому числі нежитлове приміщення на вулиці Юхима Сіцінського). Основна будівля ЕТЦ Держпраці розташована в центральній частині Хмельницького на вулиці Івана Франка, належить до зразків міської забудови середини ХІХ століття і включена до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області за видом “архітектура та містобудування”, але не занесена до списку будинків-пам’яток архітектури, приватизація яких заборонена.

Цей об’єкт уже виставлявся торік на приватизацію. Тоді його стартова ціна становила 8 858 455 гривень. Але аукціон так і не відбувся. 

Цьогоріч стартову вартість знизили до 7 967 805 гривень. Єдиним учасником торгів, а відтак і переможцем, стало ТОВ “Подільська техбезпека”, яке готове заплатити за лот 8 555 555 гривень. Фірма зареєстрована 28 вересня 2022 року у Вінниці, тобто після оголошення аукціону. Засновником та керівником є Володимир Красніцький. Основним видом діяльності ТОВ зазначено “діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах”. Наразі переможець очікує опублікування протоколу.

Зауважимо, що на момент продажу на ЕТЦ Держпраці працювало 30 осіб. За перше півріччя підприємство мало трохи більше 3 мільйонів гривень доходу, торік — майже 7,7 мільйона. Проте об’єкт приватизації має ще й понад 1,3 мільйона гривень поточної кредиторської заборгованості, в тому числі 222 тисячі – із заробітної плати.  

Умовами продажу є недопущення звільнення працівників з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу протягом 6 місяців, а також погашення боргів із зарплати та перед бюджетом протягом місяця у розмірі, що складеться на день переходу права власності.