https://moyagazeta.com/

В “Айдарі” розповіли про подробиці засідки, в яку їхні бійці потрапили під Щастям 5 вересня

 Про це йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці батальйону «Айдар», передає Еспресо.TV.

«Групі Термінатора батальйону «АЙДАР» було поставлене завдання висунутися на блок-пост в районі повороту на Стукалову Балку траси м. Щастя – с. Металліст і дочекатися там танкістів і десантників. Одночасно з підходом танків і БТР-ів десанту почався артобстріл з боку Луганська, який тривав 1,5 години. Термінатор наказав вивести машину і відігнати на 500 метрів в лісосмугу («зеленку»).

Група Термінатора і група Грізлі, що повернулася з Стукалової балки, сіли у вантажівку, що виїжджала в бік м. Щастя. У машині було 12 осіб першої групи і одинадцять бійців – другої.

Проїхавши поворот на Цвітні Піски, через 1-1,5 км вони під’їхали до блок-посту, на якому майорів український прапор. Термінатор, як командир групи, вийшов з машини і підійшов до постового. На питання постового: «Хто такі?» Відповів «Ми – Айдар». «Айдар!» – Крикнув постовий і одночасно весь блок-пост відкрив вогонь по машині наших бійців. Інші бійці стали вискакувати з вантажівки. Кузов вибухнув і спалахнув через прострелений бензобака і детонуючі боєприпаси. Багато бійців було поранено і отримали опіки. Вони йшли в «зеленку» і поле соняшників. Позаду лунали поодинокі постріли – звуки зачистки, очевидно, що люди з блок-посту добивали поранених.

Один з наших поранених бійців дістався до бійців 80-ї бригади, колоною йшли з Металіста, і розповів їм про все це.

Десантники рвонули на допомогу айдарівцям, влетіли на блок-пост, вступили в бій. Бійці 80-ки підбили танк і БТР противника, зруйнували споруди блок-посту, проїхавши по ньому, і пройшли далі, в напрямку м.Щастя.

Через 2 години починалося оголошене перемир’я», – йдеться у повідомленні.

Як відзначається, ця розповідь була написана на основі свідчень двох бійців «Айдару», що вижили після засідки бойовиків.

Батальйон «Айдар» протягом трьох днів не надавав жодних подробиць інциденту, адже йшли переговори щодо видачі їм тіл загиблих бійців та полонених. Тіла згодом віддали, однак переговорників залишили у себе.

«Однією з тих, хто домовлявся про обмін, була медпрацівник батальйону Борисенко Тетяна Григорівна (мама Таня). Бойовики виставили умовою обміну повернення тіла їх загиблого, якого вони називали майором. Це було зроблено.

Кілька разів вони змінювали умови обміну.

Тільки вранці 8 вересня наших бійців допустили забрати тіла загиблих, але відмовившись віддавати полонених. Маму Таню і священика, що також прийшов до терористів як парламентера від батальйону, вони обіцяли передати лише представникам Червоного Хреста або ОБСЄ. Однак, ні ввечері 8 вересня, ні в наступні дні цього так і не відбулося. За наявною у нас інформацією вони були вивезені в Луганськ», – йдеться у повідомленні.

В батальйоні також відзначають, що тіла передали в жахливому стані – вони були до сильно понівечені.

«Тіла наших загиблих бійців були передані нам в жахливому стані і до цих пір проходять процедуру впізнання. Що їздили за ними бійці батальйону розповіли, що багато тіл лежали в лісосмузі або на траві, але зі слідами обгорання навколо, у декількох тіл були розпороті животи. Мабуть, вогнем ці нелюди намагалися приховати, що глумилися над полеглими. На місці бою і блок-поста нашими бійцями були зібрані абсолютно всі знайдені останки.

Судово-медична експертиза встановила, що були привезені останки 33 осіб.

Враховуючи, що в цьому бою брало участь кілька десятків бійців 80-ї бригади і більше 20 бійців батальйону “Айдар”, ми віримо, що якась кількість бійців живі, пішли в «зеленку» або були захоплені в полон.

Два наші бійці – Олексій Бегеда і Дмитро Грозовский – були поранені і добиралися до своїх різними шляхами. Зараз вони обидва в госпіталях», – пишуть в «Айдарі».

З бійців «Айдар» на сьогодні упізнано як загиблі:

1) Атаманчук Андрій Вікторович (Отаман), 1979 р.н
2) Богуш Андрій Васильович, 1977 р.н.
3) Вишневський Олег Анатолійович (Вишня), 1978 р.н,
4) Коломієць Федір Федорович, 1981 р.н.,
5) Юркевич Андрій Михайлович (Грізлі), 1982 р.н.