https://moyagazeta.com/

До кінця року тарифи на послуги ЖКГ необхідно привести до економічно обґрунтованого рівня – Президент

«Я вимагаю, щоб до кінця 2012 року на місцевому рівні тарифи на послуги ЖКГ були приведені до економічно обґрунтованого рівня. Це спільна робота державного регулятора і місцевої влади», – сказав Глава держави.
Глава держави вкотре нагадав свою вимогу – тарифи повинні бути обґрунтованими і справедливими для населення. «Не можна безлад і безгосподарність перекладати на людей», – підкреслив він, додавши – там, де це відбувається, реакція має бути жорсткою.

«Ми повинні знайти кошти, а головне – механізми оновлення комунальної інфраструктури», – наголосив Президент. Цілком очевидно, констатував він, платежів, що надходять від споживачів, для цього недостатньо. Натомість у даному випадку слід застосовувати механізми державно-приватного партнерства.

Говорячи про нагальну потребу реформування ЖКГ, В.Янукович зазначив: сумний досвід цієї зими свідчить про критичний стан комунального господарства.
«На тлі зростання комунальних тарифів – це неприпустиме явище… Ми повинні забезпечити максимально ефективне використання кожної гривні комунальних тарифів», – сказав Президент.

Серед ключових напрямків впорядкування тарифної політики Президент назвав технічне переоснащення та зменшення енерговитратності надання житлово-комунальних послуг.
Перспективними у цьому напрямі, на його думку, є пілотні проекти, спрямовані на економію паливно-енергетичних ресурсів, підвищення продуктивності енергетичного обладнання тощо.
В.Янукович також додав, що чекає від державних регуляторів пропозицій щодо оптимізації політики держави у сфері ЖКГ, обсягу та якості послуг тощо.