https://moyagazeta.com/

Пенсійна реформа: профспілки порозумілися з Тігіпко?

Про це йдеться у заяві Національного форуму профспілок України, підписаній заступником Голови НФПУ Володимиром Кабанченком.
НФПУ вже звертався до Уряду з пропозицією залучити профспілки до Всенародного громадського обговорення змін до системи пенсійного забезпечення. Аналогічні звернення до Голів Облдержадміністрацій та Керівників Управління Пенсійного Фонду України в областях надіслали регіональні організації НФПУ та представники Всеукраїнської профспілки працівників ринків, торгівлі та підприємців.

Однак лише у двох областях – Рівненській та Сумські профспілки отримали відповіді від регіональних відділень Пенсійного фонду. Також профспілки не отримали жодної офіційної відповіді і від Кабінету міністрів, – йдеться у заяві.
«Те, що лише чиновники 2-ох з 25-ти адміністративних утворень відгукнулися на наші запити свідчить про загрозу перетворення всенародного обговорення пенсійної реформи на бутафорію. Аби у громадськості не виникло сумнівів щодо щирості Уряду обговорювати пенсійну реформу, НФПУ пропонує Міністерству соціальної політики оприлюднити програму громадських обговорень із зазначенням місць та часу їх проведення, а також обов’язково запросити на них представників профспілок, експертів та зацікавлених громадських організацій», – наголошують у профспілках.
Як повідомлялося раніше, Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко оголосив, що проведення консультацій з громадськістю щодо пенсійної реформи заплановано на січень та лютий. Їх результати будуть винесені на обговорення у Верховній Раді під час розгляду законопроекту про пенсійну реформу в країні.

Ще раніше, НФПУ запропонував Уряду обговорити на всеукраїнському рівні основні механізми й принципи пенсійної реформи, які забезпечать її дієвість. Зокрема, – пропонується проаналізувати механізми та умови погашення заборгованих зарплат, забезпечення належного рівня оплати праці, створення відповідних фондів для збереження і примноження коштів працівника, до моменту його виходу на пенсію, а також принцип оподаткування при здійсненні відрахувань до Пенсійного фонду та зміну принципу управління Пенсійним фондом на тристоронню основу – держава-роботодавці-профспілки.