https://moyagazeta.com/

У першому кварталі податкові міліціонери Хмельниччини назбирали до Держбюджету майже 10 мільйонів гривень

Як повідомив виконуючий обов’язки начальника УПМ ДПА у Хмельницькій області Олег Шуляк, загалом протягом січня – березня поточного року податковими міліціонерами області забезпечено надходження до Державного бюджету України майже 10 млн. грн.
Крім того, завдяки чітко скоординованим діям співробітників податкової міліції на території Хмельницької області виявлено та знешкоджено діяльність двох «конвертаційних» центрів із загальною сумою обігу коштів 75 мільйонів гривень, та виявлено 2 суб’єкти підприємницької діяльності з ознаками фіктивності. З зазначених «конвертаційних» центрів та фіктивних фірм стягнуто готівкових та безготівкових коштів на суму понад 1 мільйон гривень.

За участю податкової міліції у січні-березні 2011 року встановлено 29 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ, в результаті чого заявлену до відшкодування з бюджету суму зменшено на 20 млн. грн.
Протягом звітного періоду з незаконного обігу вилучено товарів на суму близько 1,6 млн. грн., припинено незаконну діяльність 10 підпільних цехів, з яких 2 – по виробництву лікеро-горілчаних виробів та викрито 5 злочинів за ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів).

Загалом у січні – березні поточного року податковими міліціонерами області викрито 26 злочинів, 20 з яких є тяжкими. На майно фігурантів цих справ накладено арешти на загальну суму 4,2 млн. грн. По закінчених кримінальних справах відшкодовано більше 3,5 млн. грн., що становить 100% від встановлених збитків.

Олег Шуляк також наголосив на завданнях, які ставить перед працівниками податкової міліції керівництво ДПС України. Серед найголовніших – забезпечення збільшення надходжень до бюджету, чому має сприяти встановлення партнерських, довірчих відносин з бізнесом. Щоправда, як свідчить практика, налагодити партнерські стосунки можливо лише з добросовісними підприємцями, а для стягнення коштів у дохід держави з операцій підприємств, які намагаються діяти у тіньовому секторі, доводиться застосовувати правоохоронні функції компетентного органу.

Визначені для податкових міліціонерів й основні напрямки діяльності на поточний рік: протидія незаконному формуванню та відшкодуванню ПДВ шляхом роботи з підприємствами, які скористалися «податковими ямами», ліквідація таких «ям»; боротьба з «конвертаційними центрами» шляхом створення таких умов, за яких «конвертація» коштів була б економічно невигідною. Також співробітники УПМ мають відстежувати прозорість тендерних процедур, не допускаючи при цьому завищення вартості товарів i послуг при їх проведенні. При цьому залишається актуальною робота із запобігання незаконному обігу підакцизних товарів та фактам ухилення від сплати податків із використанням процедури прискореного банкрутства, а також протидія корупційним проявам.