https://moyagazeta.com/

Українці не відчують підвищення мінімальної зарплати через підвищення тарифів на електроенергію та рівень інфляції

«Це підвищення виглядає як першоквітневий жарт уряду. Адже перед тим, як хвалитися підвищенням зарплати до 960 грн., треба подивитися, на скільки виросли ціни на продукти, пальне та комунальні послуги. Індексація зарплат, якою вихваляється уряд, є абсолютно невідповідною рівню інфляції», – зазначив голова НФПУ Мирослав Якібчук.

Він нагадав, що за останній рік ціни на продути зросли на 8,6%, а інфляція становила 8,3% за офіційними даними, і 10-18% за оцінками незалежних експертів.

За словами голови НФПУ, влада бореться з наслідками недолугої економічної політики і займається псевдореформами у сфері соціального забезпечення. «Про яке підвищення зарплат може йти мова, якщо зараз розмір зарплати працівника І розряду повинен лише перевищувати прожитковий мінімум? Тобто, навіть якщо ця зарплата буде вищою хоча б на гривню, цей пункт буде виконано. Натомість потрібно повернутися до встановлення тарифної ставки працівника на рівні 120% від мінімальної заробітної плати, як було раніше. Крім того, потрібно підвищити зарплату працівників до розмірів реальної вартості споживчого кошика», – підкреслив Якібчук.

Як повідомлялося, з 1 квітня 2011 року згідно з Законом про бюджет підвищився розмір мінімальної заробітної плати до 960 грн. З цього ж дня тарифи на електроенергію підвищилися до 15%.