https://moyagazeta.com/

Які зміни в правилах гри очікують на платників податків?

Відкриваючи зібрання, головний податківець області Костянтин Циркун відзначив, що наразі актуальне питання – життя в умовах дії Податкового Кодексу, який вступить в дію з нового року. Голова ДПА області відзначає, що сподіватися на безхмарне майбутнє без сучасної податкової системи, яка поєднуватиме чіткий баланс фіскальної і стимулюючої функції, марно. У стосунках між податківцями та підприємцями каже, що вони мають бути «партнерськими». Про партнерство свідчить і той факт, що кожен бажаючий міг залишити свої поправки до Податкового законодавства, і 100 пропозицій, що надійшли лише від Хмельницької області, були враховані в Податковій Конституції. До того ж, діє і консультаційний центр, де підприємці можуть отримати необхідні відомості про Кодекс. Окрім того, податківець повідомляє: до роз’яснювальної роботи про норми нового податкового законодавства залучаються не лише спеціалісти-податківці, але й громадськість: стати волонтерами від податкової можуть як студенти, молодь, так і ветерани фінансових органів, які, окрім ентузіазму, мають великий досвід у цій сфері.

Проте, основною темою зібрання став новий Податковий кодекс, введення в дію якого вже з 01 січня 2011 року викликало чималу бурю протесту у населення.
Порядок денний передбачав виступ одразу п’яти спеціалістів з фіскального законодавства, проте через брак часу учасники зборів змогли почути виступ лише трьох з них: решту, як зазначив другий головуючий Олег Федорчук, заступник голови ДПА у місті Хмельницькому, буде заслухано уже найближчим часом.

Отже, спеціалісти озвучили найголовніші зміни, які очікуватимуть на суб’єктів підприємницької діяльності у наступному році. З особливостями адміністрування податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств розповів Василь Шкарпета. Особливу увагу присутніх він звернув на те, що 2014 року поступово зменшуватимуться ставки цих податків, і уже за три роки, ПДВ становитиме лише 17 %, а податок на прибуток підприємств – 16%. Також змінюється поняття основних засобів, податковий облік наближено до бухгалтерського. Для деяких підприємств за стосуватимуться податкові пільги за нульовою ставкою.

Начальник управління оподаткування фізичних осіб Валерії Дзюблюк прокоментував розділ ІУ Кодексу, в якому йдеться про податок з доходів фізичних осіб. В своїй доповіді він не оминув тему спрощеної системи оподаткування, яка залишатиметься майже незмінною до внесення відповідних змін до документу.

Представник управління податкового контролю юридичних осіб у свою чергу повідомив про зміни у проведенні податкових перевірок. Одним з найголовніших нововведень є впровадження фактичної перевірки, що надаватиме право контролюючим органам в окремих випадках здійснювати перевірки без попередження. Загалом же, як відмічають податківці, новий Кодекс не надає податківцям якихось особливих прав чи привілеїв. Приємна для підприємців новина: терміни перевірок будуть зменшені, і в цілому перевірка не може перевищувати 60 робочих днів.
Разом з цим податківці наголошують: несумлінні підприємці за недотримання термінів податкового законодавства каратимуться накладенням суттєвих штрафних санкцій. Так, за порушення одного податкового правила протягом 3 років вперше накладатиметься штраф у розмірі 25% від суми податку, вдруге – 50 %, втретє – 75 %. Тепер підприємці не зможуть послатися на те, що документи, які мають бути представлені до перевірки загубилися: за незбереження первинної документації на них накладатиметься серйозний штраф.
Як би не ставилися до нового податкового законодавства великі і малі підприєміці, проте уже з 01 січня весь бізнес житиме за новими правилами. Отже, залишилося зовсім небагато часу для того, аби їх вивчити. Більш докладно коментарі фахівців про зміни в податковому законодавстві читайте у рубриці “Податковий кодекс: тези спеціалістів” http://moyagazeta.com/news/r-61.html 

Ольга Лисиця для «Моя газета+»