Житомирської, Київської, Кропивницької, Хмельницької областей та з Донеччини.
З вітальним словом до журналістів звернулася директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен. Вона наголосила, що розуміє занепокоєння громадян України корупцією в країні, що державні посади використовуються для збагачення. Тож закликала ЗМІ допомогти, розслідуючи гучні справи, надаючи інформацію про порушення та невідповідність даних декларацій. Сату впевнена, якщо мас медіа активно приділятимуть увагу цим викриттям, то спонукатимуть чиновників правдиво відображати інформацію про свої статки. Власне, почата робота з перевірки декларацій ― не на один день. Суспільству треба набратися терпіння, аби відповідні структури могли дати правову оцінку цим документам.
Руслан Радецький, заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомив, що у відомстві на сьогодні працює 311 чоловік, штат укомплектований на 70 відсотків. Вже надійшло 105 тис декларацій, а з наступного року їх отримають більше мільйона. Перевірка триває, але повільними темпами. Не встигають фізично. Проте незабаром обіцяють впровадити автоматизовану програму перевірки, яка візьме на себе левову частку роботи.
НАЗК ― не каральний орган, а лише перевіряючий. На сьогодні результат такий: більше 2 тис декларантів несвоєчасно подали документи, проте по кожному з’ясовують обставини затримки.
Надзвичайно цікавим для журналістів з практичної точки зору став виступ Віталія Шабуніна, голови Центру протидії корупції. Він наголосив на методах і способах контролю за статками можновладців у повсякденній журналістській діяльності. Де шукати і як шукати ― ось що намагався донести до мас медіа один з головних антикорупціонерів.