https://moyagazeta.com/

Акція протесту під назвою «Об стіну горохом»

Метою акції було привернути увагу громадськості, контролюючих органів, Генеральної прокуратури України та керівництва держави на бездіяльність прокуратури області в питанні дотримання законності на території області, особливо в частині звернення громадян.

Учасники акції заявили, що прокуратура, самої назви якої боялися порушники закону в минулому, сьогодні перетворилася на посміховисько і майстрів формальних відписок. Нещодавня інформація про виконання звернень і запитів депутатів обласної ради говорить промовисто про стиль роботи прокуратури. Зі 115-ти таких звернень за 2008 рік лише 8 визнано вмотивованими. Що тоді робити і в кого шукати захисту простій людині, коли навіть документи обласної ради розглядаються аби як.

Сьогодні звернення в прокуратуру рівне ефекту «об стіну горохом». Саме це демонстрували учасники акції в прямому та переносному значення навпроти приміщення прокуратури Хмельницької області. Протестувальники жбурляли горохом об стіну обласної прокуратури. В цей іронічний спосіб було показано всю абсурдність відповідей і безпорадність простої людини перед халатним чиновником обласної прокуратури.

Вже рік розглядається справа щодо перевірки законності дій голови Славутської районної державної адміністрації Душнюк Г.І. по порушенню законів у земельних питаннях. Встановлено факти незаконної передачі земель ряду сільських рад у безоплатну власність, та незаконне надання в оренду приватній установі земель резервного фонду Печиводської сільської ради. Однак, складу злочину в діях Душнюк Г.І обласна прокуратура не бачить. Хоча Управлінням боротьби з економічною злочинністю в Хмельницькій області чітко виявлено порушення у діях голови Славутської РДА. На сьогоднішній момент злочинні розпорядження голови РДА скасовано, однак жодних засобів впливу та притягнення до відповідальності порушниці закону прокуратурою не було.

Не бачать складу злочину органи прокуратури і ще в одному кричущому факті корупції. Так, за результатами Паралімпійських ігор у Пекіні була виплачена грошова винагорода в сумі 50 тис. грн. КоробчукуВ.П., якого, в наказі управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації від 24.11.08 р. за №113, названо тренером чемпіона по футболу Девлиша О.В. Як з’ясувалося, в наказі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 03.04.08 р. за №1345 та у листі голови Всеукраїнського центру інваспорту до голови Хмельницької обласної державної адміністрації, вказаний зовсім інший тренер – Петров О.П. Згідно закону, ніхто, крім профільного міністерства, не може формувати склад олімпійської та паралімпійської збірної держави.

Комітет направив матеріали для перевірки в Генеральну прокуратуру України щодо діяльності на посаді Кам’янець-Подільського районного прокурора Кахнія Р.С. Комітетом було наведено численні факти порушення земельного законодавства на території Кам’янець-Подільського району, які є можливими лише за потурання районного прокурора. Дані матеріали направлені на обласну прокуратуру, які, в свою чергу, направили їх на розгляд … прокурора Камянець-Подільського району Кахнія Р.С. Було б навіть дивно, якби Кахній Р.С. знайшов порушення сам у себе.

Нинішній прокурор Хмельницького району усіляко покриває діяльність голови Хмельницької РДА пана Вітвіцького І.А. у чисельному «дерибані» земель Хмельницького району. Стосовно зловживань Вітвіцьким І.А. спеціальна комісія обласної ради виявила більш ніж 600 порушень земельного законодавства. Проте, жодної реакції від прокуратури з означеного питання не послідувало й досі. Натомість, за намагання пролити світло на незаконну діяльність голови Хмельницької РДА, прокурор Хмельницького району Шевчук В.В. розпочав перевірку обласної громадської організації «Комітет моніторингу органів влади». На сьогоднішній момент прокурором витребуваний статут організації. При цьому, організація нагадує, що громадська організація захищена законом від втручання в її діяльність держави. Та і не функції районного, як і будь якого прокурора, перевіряти діяльність обласної (чи будь якої) громадської організації. Це прерогатива органів юстиції.
Організація розцінює цей факт як втручання в діяльність об’єднання громадян та спробу закрити рота організації, яка підіймає інформацію, що компрометує ряд високопосадовців області.

Хмельницька міська громадська організація «ПРАВО НА ЖИТТЯ» протягом 2008 року неодноразово зверталася до прокурора м. Хмельницького та прокурора Хмельницької області щодо вчинення злочинів працівниками міліції протиправних дій щодо правозахисників. На жодне із звернень відповіді організації прокурорами не надано. Перевірка не проводилась кримінальні справи не порушувались. Прокурор області не розглядає в порядку кримінально процесуального закону заяви про порушення кримінальних справ відносно суддів, що унеможливлює оскарження його дій та бездіяльності в судовому порядку.

Учасники акції прийняли звернення на адресу керівників держави з вимогою втрутитись в незадовільну ситуацію, що склалася з дотриманням закону на території області, притягнути до відповідальності керівників прокуратури області, включно із звільненням із займаних посад.

Контакти: Олесь Вітряний +38(067) 268 65 52
Олексій Голеншин +38(097) 791 22 62