https://moyagazeta.com/

Чи піддадуть хмельницьких депутатів анафемі?

Конфлікт наразі вчора було перенесено до сесійної зали міської ради. Попали поміж двох вогнів і місцеві обранці. Перед ними постало складне питання: чий бік зайняти, аби сторони не призначили їм анафему. Про те, чиє покарання буде страшнішим для депутатів, стало зрозуміло уже за півгодини.

Суть конфлікту: у дворі згаданих будинків, що по вулиці Кам’янецькій, святі отці отримали у 2007 році дозвіл на будівництво об’єктів містобудування, реконструкцію з добудовою та внесення змін в рішення виконавчого комітету з видачею забудовникам архітектурно-планувальних завдань та технічних умов на проектування».

Депутати зауважують: єпархію зобов’язали узгодити будівництво з мешканцями будинків, що навколо земельної ділянки . Отці кажуть: узгодили. Мешканці кажуть: узгодили, ввівши в оману.
Отці кажуть: витратили 150 тисяч гривень. Мешканці кажуть: ми втратимо площадку, на якій бавляться діти, яка використовується для господарських потреб мешканців перших поверхів.

Жителі будинку стверджують, що з вуст священнослужителів подекуди навіть прокльони на адресу потенційних прихожан сипляться. Дісталося і обранцям від церковників. Іван Бухал навіть зауважив присутньому у залі представникові духовенства, аби той передав своїм колегам: не варто на нього, через конфлікт, нацьковувати самого Антонія.
Депутати зважили всі «за» та «проти». Виявилося, що навіть можливе будівництво житлової споруди у визначеному місці не відповідає вимогам: відстань від ближніх будинків до нового має бути не меншою за 20 метрів. До того ж, і місцева ініціатива, яка назбирала 90 протестних підписів – неабияка сила.

Отже, боротьба скінчилася перемогою мирян. Напевне, побоюючись електоральної анафеми на наступних місцевих виборах більше, аніж примарної церковної, депутати підтримали місцеву ініціативу в частині заборони будівництва житлового будинку для священнослужителів по вулиці Володимирській, 104 А.

Проте, тепер департамент архітектури , містобудування та земельних ресурсів підшукуватиме протягом місяця альтернативну земельну ділянку. Підтримку знедоленим обіцяє і фракція ПР. Якщо, звісно, як передбачає депутат Сергій Мандзій, громадяни України в особі священнослужителів не скористаються своїм правом та не звернуться до суду.
Але на все є воля Божа. А чи побачать в рішенні Хмельницької міської ради служителі церкви промисел Божий?

Ольга Лисиця для “Моя газета+”