https://moyagazeta.com/

Декларування доходів – декларація обовґязку

За 20 днів до кінця кампанії подано декларацій на 74,5 мільйона гривень доходів фізичних осіб. Половина декларацій подана громадянами, які використовують своє право на отримання податкового кредиту за оплату навчання, кожна восьма декларація – від отримання доходу у вигляді спадщини. Частина громадян декларантів прозвітували про доходи, отримані від здавання в оренду нерухомого майна, про отримані іноземні доходи, про доходи у вигляді подарунків, від надання послуг тощо.

За результатами півтори тисячі розрахунків, до повернення громадянам підлягає близько 400 тисяч гривень, а до стягнення податку з доходів фізичних осіб – 2,86 мільйона гривень.

Окремі громадяни задекларували доходи на суму понад один мільйон гривень. До речі, торік свої доходи задекларували восьмеро „мільйонерів”. І задля пожвавлення декларування доходів цією категорією громадян у поточному році податкові інспекції посилили контроль за оподаткуванням доходів фізичних осіб, які робили внески у статутні фонди підприємств.

„164 особи торік зробили внески у статутні фонди підприємств. Це в основному мільйонні суми,” – сказав заступник голови ДПА у Хмельницькій області Ігор Шиманський. Та багатьом із них не властиво декларувати свої доходи добровільно. Тому, за словами Ігоря Йосиповича, до декларування доводиться спонукати через листи-нагадування і навіть через судові позови.

Але доволі багато авторитетних громадян вважають за честь задекларувати свої доходи без спонукань. Близько тридцяти митців, що отримували гонорари за виступи на сцені й участь у фестивалях це вже зробили. Серед тих, хто задекларував свої доходи – відомі у краї заслужені артисти України, актори обласного музично-драматичного театру Микола Нелюба та Степан Бортнічук. Свій цьогорічний крок вони у спілкуванні з податківцями пояснили прагненням вплинути на свідомість громадян. Декларують свої доходи вони щороку, але вперше про це заговорили публічно – у відеороликах соціальної реклами. Вони сповідують думку, що сплачувати податки – почесно.

Прес-служба ДПА України
у Хмельницькій області