https://moyagazeta.com/

Економили на дитячих шлунках …

 Усупереч вимогам законодавства, в окремих навчальних закладах краю не виконуються норми харчування, діти позбавлені повноцінного та збалансованого раціону. Наприклад, вихованці дитсадків м.Дунаївці протягом року недоотримували м’ясо, рибу, молоко і сир. У недостатній кількості споживали їх і школярі Городоцького та Кам’янець-Подільського районів.

Прокурором Ізяславського району встановлено, що в деяких яслах-садках використовували кавовий напій, какао, консервований зелений горошок та інші продукти без документів, що засвідчують їх безпечність та якість. У низці загальноосвітніх шкіл м.Хмельницького, Красилівського і Хмельницького району дітей годували забороненими продуктами, які містять штучні барвники та ароматизатори.

Як виявила прокуратура, в Ізяславській центральній райлікарні взагалі відсутній наказ головного лікаря про організацію харчування дітей упродовж 2013 року. Тут, замість повноцінного раціону для неповнолітніх пацієнтів, допускається використання продуктів без належних документів.

У школах Волочиського району встановлено факти закупівлі продукції тваринного походження без якісного посвідчення і проведення ветеринарно-санітарної експертизи. А посадовці управління ветеринарної медицини про вилучення її з обігу навіть не подбали.

В обласному соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, натуральні добові норми харчування затверджені ще чотири роки тому і становлять нині лише 3,58 грн. на одну особу в день.

На усунення усіх виявлених порушень цьогоріч прокурорами внесено 31 подання, до відповідальності притягнуто 20 посадових осіб, половина з них – органів контролю, за реагування прокуратури поновлено права сотень дітей, неякісні продукти вилучені з обігу.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області