https://moyagazeta.com/

Фестиваль європейської культури скликає друзів у Хмельницькому

Управління культури і туризму міської ради підготувало низку заходів. Розпочався фестиваль 14 травня концертом фортепіанної музики “Мандруємо по Європі”, який відбувся у дитячій музичній школі №1. Програмою фестивалю також передбачено проведення циклу різноманітних заходів у бібліотеках Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи. Зокрема, у бібліотеках-філіях №№15 і 17 влаштовано тематичні полички “Україна та ЄС”, “Вікна у світ європейської культури”. У філії №14 пройшло літературне свято ”Казки народів Європи”. бесіду на тему: “Історія утворення та розвитку Європейського Союзу” провели працівники бібліотеки-філії №3. У бібліотеці-філії №8 пройшов день періодики “Україна – європейська держава”.

До Дня Європи Хмельницька міська ЦБС підготувала диск “Країни Євросоюзу”, в якому вміщено розповіді-презентації про історію, традиції Данії, Греції, Угорщини, Мальти, Латвії та інших країн, що входять до складу ЄС. Його можна переглянути в центральній бібліотеці, а також усіх бібліотеках-філіях міської ЦБС.

18 травня на центральній пішохідній вулиці Проскурівській заплановано провести “День Європи на Проскурівській”, який розпочнеться о 14 годині. На майданчику поблизу кінотеатру ім. Т.Шевченка центральна бібліотека влаштує книжково-ілюстративну виставку “Україна і ЄС: крок назустріч”. Тут також буде розгорнуто виставку художніх робіт учнів шкіл естетичного виховання “Євросоюз – омріяне майбутнє”. На концертному майданчику о 15.00 відбудеться інтеркультурне свято “Ми – хмельничани”, яке складатиметься з концертної програми за участю представників національних меншин міста та містечка національних меншин. Увечері, о 18.00 відбудеться концерт муніципального духового оркестру, у виконанні якого прозвучать кращі європейські мелодії.

Завершить програму Фестивалю європейської культури з нагоди відзначення Дня Європи театралізоване дійство “Європейська ніч музеїв”, яке відбудеться 18 травня о 19.00 поблизу приміщення музею історії міста Хмельницького (вул. Проскурівська, 30). Цей захід також присвячений Міжнародному дню музеїв.
У рамках Фестивалю європейської культури у нашому місті проводиться угорсько-український фестиваль-ярмарок культури, кулінарії та виноробства, який триватиме ще до 20 травня.

Довідково
“Враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію”, Указом Президента N339/2003 від 19 квітня 2003 року і у нашій країні встановлено щорічно відзначати День Європи, але, оскільки у нас ця дата збігається з Днем Перемоги у Другій світовій війні (у країнах Західної Європи – 8 травня), то усі урочисті заходи проводяться у третю суботу травня. Цьогоріч український День Європи припадає на 19 травня. Україна – єдина держава, яка, не будучи членом ЄС, на державному рівні відзначає День Європи. Також його святкують країни-кандидати – Македонія, Туреччина, Хорватія.