https://moyagazeta.com/

Хмельниччина «нагодувала» Європу сільгосппродукцією на 250 мільйонів гривень

 За межі митної території бізнес-спільнота Хмельниччини вивозила в основному зернові культури, насіння соняшника, льону та гірчиці, соєві та боби.

Що стосується продукції садівництва, то подільськими яблуками смакують у Казахстані та Росії, плодами чорниці та брусниці – у Чехії та Швеції.

Географія експорту зернових культур, вирощених на теренах Хмельниччини, також, як правило, має європейський слід. Так, горох подоляни експортували до Вірменії, Чехії, Німеччини, Азербайджану, Нідерландів; кукурудзу – Білорусі, Грузії, Литви, Польщі. Ринки Ізраїлю, Франції, Угорщини, Італії, Литви поповнилися ядрами проса та гречки.

«Зовнішньоекономічний аграрний тренд Хмельниччини свідчить про її орієнтованість на експорт та активне входження на зарубіжні ринки. У свою чергу працівники Хмельницької митниці Міндоходів всіляко сприяють розвитку цього важливого для економіки області напрямку. Так, впроваджені нами електронні сервіси значно зменшують витрати часу на митні оформлення, спрощують проходження митних процедур й тим самим сприяють поліпшенню рівня комфортності ведення бізнесу», – зауважив керівник Хмельницької митниці Міндоходів Олексій Бочко.