https://moyagazeta.com/

Хмельницька «Свобода» закликала селян бойкотувати заготівельників молока

«При повній бездіяльності влади, закупівельники на власний розсуд встановлюють занадто низькі ціни на молоко. Вони повністю ігнорують інтереси селян. Особливо загострюється проблема з настанням літнього періоду, коли відповідна ціна зменшується майже вдвічі. За рахунок важкої щоденної праці селян нагрівають руки і накопичують капітали. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Хмельницької обласної організації ВО «Свобода».

Влада відмовляється впливати на ситуацію, посилаючись на особливості ринку. Постанова Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2009 року про встановлення мінімальної ціни на рівні 2,12 грн. за літру повністю ігнорується. В молочні галузі діють свої закони – закони нахабства і наживи на чужій праці», – йдеться у зверненні.

«Сьогодні в деяких районах Хмельницької області молоко приймають за 1,30 грн. за літру. Влада самоусунулася і киває на особливості ринку і неможливість змусити заготівельників встановлювати адекватні ціни. Контролюючі органи, Антимонопольний комітет також не надто активно втручається в ситуацію. Заготівельники користуються ситуацією і наживаються.

ВО «Свобода» наполягає на негайному укладенні договорів селян із заготівельниками з обов’язковим пунктом про мінімальну ціну.
Ми також наголошуємо про необхідність запровадження відкритих аукціонів із закупівлі молока у населення. Саме таким чином можна уникнути остаточного збанкрутіння селян та занепаду молочного скотарства не тільки у Хмельницькій області, але й по всій Україні. Аукціон має діяти за принципом: сировинна база дістанеться тому заводу, який дасть найкращу ціну і найкращі умови для розвитку молочного скотарства. Доречно починати торги на аукціоні від 2,5-3 грн/л. молока влітку і 3,5-4 грн/л. взимку.

При чому обов‘язковим має бути контроль вихідної продукції на відповідність стандартам. Аби змусити владу реагувати на ситуацію, а заготівельників встановити адекватні ціни на молоко ми закликаємо усіх селян оголосити бойкот і впродовж чотирьох днів не здавати молоко», – сказав голова Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» Ігор Сабій.