https://moyagazeta.com/

Хмельницьке капище руйнували вандали – вже впґяте

– Вандали спеціально принесли молот, адже відбити каміння, посаджене на суперміцний цемент не так просто, – розповідає про подію голова громади рідновірів «Стріли Стрибога» Богумир Миколаїв. – Також видно по силі ударів, що їх наносили саме молотом, а не сокирою. Тобто це не випадкові гості, а люди, що прийшли умисно нашкодити.

Пилкою намагались зрізати кумир, але врятувала наша залізна ограда, яку ми встановили після акту вандалізму в липні 2012 р. Позавчора наші рідновіри повбивали будівельні цвяхи в кумира, аби той хто намагатиметься різати вище оградки не зумів цього зробити.

Інцидент стався в ніч з 5 на 6 січня. На думку громади, те, що вандалізм скоїли напередодні важливого для християн свята, говорить про дикунство нападників.
– У доброзичливців вже стало “доброю” традицією, напередодні християнських свят сповняти біблійну заповідь “поруйнуйте жертовники їхні” (5 кн. Мойсея, 12, 3), – пояснює Богумир Миколаїв. – На щастя для людей і Бога більшість християн проводять святкові дні у храмі, чи в домашній молитві… Але є й недолюдки, які не мають конфесії і релігії, бо в наш час прагнень міжцерковної злагоди, тільки середньовічні дикуни можуть підіймати руку на святині іншої віри.

Нагадаємо, напади на святиню для рідновірів відбуваються вже вп’яте. За фактами ведеться провадження по двох кримінальних справах. Наразі ж громада до міліції не зверталася.
– Ми не писали цього разу заяву, бо просто не було б кого описувати міліції, – каже Богумир Миколаїв. – Якщо минулих разів були свідки, то цього разу все зробили вночі, коли навіть охоронців не було на будівництві.
Рідновіри говорять – намагання вандалів зруйнувати капище підштовхнули до того, щоб покращити вівтар, оновити кумир, впорядкувати земельну ділянку, зробити клумби, висадити садженці дубів і калини. Навесні біля капища обіцяють облаштувати місце для відпочинку хмельничан, зробити альтанку.
– Ці ігри в “джіхад” рано чи пізно завершаться плачевно, як то завжди бувало з руїнниками храмів: одні мруть, іншим гниють руки, а треті отримують строки (як то сталось з осквернителем капища Перуна на Тернопільщині В.Шевчуком, якого від відсидки врятувала тільки амністія В.Януковича), – каже голова громади рідновірів «Стріли Стрибога» Богумир Миколаїв. – Все таємне стає явним!

Напередодні Стрітення, прадавнього язичницького свята зустрічі зими з весною, бажаємо подолянам дешевної теплоти і родинного затишку, хай злі духи і всілякі поробляння лиходіїв минають ваші оселі.

 vsim.ua