https://moyagazeta.com/

Хмельницьке відділення АМКУ зобовґязало Хмельницьку держадміністрацію припинити бездяльність

Протягом 2006-2007 років Відділення проводило дослідження регіонального ринку технічної інвентаризації та реєстрації прав власності на нерухоме майно.

У Хмельницькій області протягом 2006-2007 років на ринках оформлення та державної реєстрації документів на право власності на нерухоме майно, включаючи пов’язані з цим інвентаризаційні роботи; інвентаризаційні роботи (крім інвентаризаційних робіт, пов’язаних з оформленням та державною реєстрацією права власності на нерухоме майно) здійснювало діяльність 19 бюро технічної інвентаризації районної комунальної форми власності. Кожне БТІ займало монопольне (домінуюче) становище на цих ринках у межах території, яку воно обслуговує.

Послуги БТІ платні. Згідно з пунктом 12 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 року №1548 „Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)”, із змінами та доповненнями, тарифи на послуги з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрації таких прав регулюють (встановлюють) обласні державні адміністрації.

Державне регулювання тарифів на послуги БТІ обласною державною адміністрацією не запроваджувалось з ІІ півріччя 2005 року. Внаслідок цього, фактично тарифи на послуги БТІ є вільними, формування вартості надання послуг здійснюється ними самостійно.
За результатами дослідження було виявлено порушення про захист економічної конкуренції у діях 11 районних РБТІ, які встановили економічно необґрунтовані тарифи на свої послуги за рахунок застосування завищених норм часу.

«На сьогодні в області функціонує 19 БТІ, які є комунальної форми власності (5 – міської та 14 – районної). БТІ комунальної форми власності підпорядковується виконавчому органу місцевого самоврядування, який його створив. Цей орган і визначає тарифи на роботи і послуги БТІ. Виконавчі комітети Нетішинської, Шепетівської, Кам’янець-Подільської та Славутської міських рад своїми рішеннями встановили тарифи на роботи та послуги, які надаються БТІ комунальної форми власності. Інші 14 БТІ створені та підпорядковані районним радам. Питання тарифів на роботи і послуги БТІ районної комунальної власності законодавчо не врегульовані, – виступив голова Відділення Віталій Олуйко. – Отже, Хмельницька обласна державна адміністрація повинна встановити 14 БТІ районної комунальної власності тарифи на послуги з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрації таких прав, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 №1548 „Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів). На даний момент бездіяльність Хмельницької обласної державної адміністрації, яка створила умови для вчинення порушень конкуренційного законодавства 11 бюро технічно інвентаризації, визнана порушенням законодавства про захист економічної конкуренції».
 

Автор: Прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ