https://moyagazeta.com/

Хмельницькі спецназівці кують з курсантів справжніх офіцерів

Відповідно до навчального плану Академії свою професійну підготовку в частині курсанти проходили на первинних офіцерських посадах, тобто командували групами загонів спецпризначення.
Командир полку підполковник Василь Денисюк розповів, що по прибутю курсантів до частини їх одразу поставили на котлове забезпечення, розподілили по загонах, ознайомили з розпорядком дня, типовим тижнем і відповідним наказом призначили командирами розвідувальних груп та представили підлеглому особовому складу.

– Вже після цього, – зазначив підполковник Василь Денисюк, – офіцери відділення виховної роботи ознайомили курсантів з історією військової частини, традиціями воїнів-спецназівців ЗС України. Мої заступники і командири загонів перевірили загальний рівень готовності курсантів до практичного стажування. Перш за все було перевірено стан їхньої фізичної підготовки – здача нормативів на силу, швидкість, витривалість. Вже після цього ми перевірили рівень знань з основних дисциплін загальновійськової, спеціальної і тактичної підготовки, – додав підполковник Василь Денисюк.

Заступник командира полку підполковник Андрій Буран говорячи про загальний рівень підготовки курсантів четвертого і випускного курсів, який ті продемонстрували протягом трьох тижнів стажування, розпочав з того, що порівняно з їхніми молодшими колегами – третьокурсниками, що стажувалися в частині на посадах сержантського складу у лютому, помітний суттєвий прогрес.
– Це стосується в першу чергу методичної підготовки у керівництві особовим складом підрозділу, віддавання наказів, розпоряджень і вимогливості до підлеглих, виховання солдатів і сержантів та відповідальності їх, як командирів, за успішне виконання поставлених учбово-бойових завдань, – зауважив Андрій Володимирович.

Серйозною перевіркою курсантів на зрілість було п’ятиденне тактико-спеціальне польове заняття яке розпочалось тридцятикілометровим нічним переходом розвідувальних груп з пункту постійної дислокації частини до полігону полку.
– На цих заняттях, які проводились в рамках плану бойової підготовки частини у 2010 році, курсанти під час маршу знаходились пліч-о-пліч зі своїми підлеглими, отримували завдання від командирів, приймали рішення і віддавали накази на їх виконання, – зазначив командир загону спеціального призначення підполковник Ігор Вечірко. – Тут, в полі, вони підвищували свою методичну майстерність в організації занять з військової топографії, тактико-спеціальної, вогневої, інженерної підготовок як вдень так і вночі.
Курсант четвертого курсу Євген Колодій мріє одягнути офіцерські погони щоб продовжити сімейну традицію у третьому поколінні. Розповідаючи про свій вибір професії військового Євген без вагань зазначив, що завжди мріяв бути військовим.

– Якщо малим я ще вагався – танки, ракети чи літаки, то вже з плином років, ближче до закінчення школи, я остаточно прийняв рішення пов’язати своє життя з крилатою піхотою – аеромобільними військами. Вже навчаючись на факультеті аеромобільних військ та розвідки в Академії вирішив обрати спеціалізацю розвідника, – розповів курсант-стажист.
Говорячи про три тижні практики у військах Євген Колодій додав, що цей період у його курсантському житті є чи не найважливішим етапом навчання.

– Саме тут, на полігоні, ночуючи під відкритим небом разом зі своєю групою, на нічному марші, при виконанні нічних стрільб чи при подоланні стежки розвідника ми – стажисти, вивчаємо роботу військ не з навчальних аудиторій а щоденно відчуваємо на собі, 24 години на добу, той обсяг роботи, завдань елітних частин Збройних Сил України, зокрема у військовому спецназі, які виконуватимемо тут після випуску з Академії. Я отримав тут дуже хорошу школи за ці двадцять з лишком днів, і маю ще рік часу щоб попрацювати над своїми слабкими сторонами в методиці організації роботи командира групи та вдосконалити практичні навики майбутнього офіцера-розвідника, – додав курсант Євген Колодій.