Хмельницький позбудеться проблеми № 1

З такою пропозицією до Хмельницької міської ради звернулася компанія Vireo Energy AB (Вірео енерджі).
Компанія Вірео Еенерджі, інвестор у виробництво відновлювальної енергії, виявила зацікавленість у початку виробництва електроенергії на міському полігоні ТППВ. Добування газу відбуватиметься виключно силами та коштами компанії. При цьому будуть застосовані провідні технології, що дозволять знизити енергетичну залежність та дегазацію полігону. Таке співробітництво, як кажуть у міській раді, піде на користь економіці, та запевняють: частина плати за електроенергію буде відраховуватися місту.

Задля визначення сукупного електричного потенціалу на полігоні ТПВ в Хмельницькому компаній Вірео разом із партнерською фірмою „Біогаз Сістемз” проведе технічну експертизу. На виконання цих робіт сьогодні у кабінеті міського голови Сергія Мельника було підписано Меморандум про взаєморозуміння на видобуток біогазу. Після підписання документу представники іноземних фірм-інвесторів обговорили методи співробітництва, відвідали міський полігон ТПВ, а також запланували практичні кроки по подальшій співпраці.

Сергій Мельник, спілкуючись з журналістами, зазначив, що сьогодні завершилася розпочата раніше робота. Так, на виконанням умов Кіотського протоколу, було побудовано скважини, газ з яких використовується, зокрема, на опалення кількох приміщень.

Із втіленням запропонованого проекту вирішиться одразу кілька проблем міста, найголовніша з яких – питання безпеки. „Для нас вирішується два питання – екологічне і щодо безпеки. Якщо ж при цьому інвестори зароблять гроші – нехай…. Я завжди казав, що сміття має стати бізнесом, адже альтруїстів немає. Можливо, якщо розглянути це питання у перспективі, влада довзолить цій компанії проводити і вивезення твердих побутових відходів для організації повного циклу. Адже легше з самого початку відібрати чисту пляшку, це вже зовсім інші умови”.