https://moyagazeta.com/

Хмельницький знову серед найкращих

Про це під час заключної наради за підсумками сертифікаційного аудиту повідомив провідний аудитор цієї організації Павло Підгаєць. «Сьогодні усі аудитори в один голос заявили, що робота була дуже плідною, усі працювали на результат», – зазначив він.

Він також зазначив, що аудитори виказали низку зауважень, які не носять критичного характеру та зможуть покращити роботу виконавчих органів. Раніше вже пройшли сертифікацію Луцьк, Івано-Франківськ, Тернопіль, але такої малої кількості зауважень, як у Хмельницькій міській раді, за його словами, іще не було.

Основні рекомендації і зауваження стосувалися оптимізації процесів, які спрямовані на задоволення потреб громади міста Хмельницького, подальше удосконалення уже діючої системи електронного документообігу, опрацювання посадових інструкцій, приведення до вимог законодавства стану охорони праці.

Також аудитор звернув увагу міської влади на порядок здійснення закупівель поза тендерними процедурами: «Вони теж мають бути якимось чином регламентовані, а не так, що керівник виконавчого органу на свій розсуд приймає необгрунтоване рішення. Національний та міжнародний стандарти вимагають, щоби вибір постачальника здійснювався обґрунтовано». Але зміни, за словами доповідача, не повинні призвести до ускладнення процедури, навпаки – вона має стати більш чіткою і прозорою.

Павло Підгаєцький також пообіцяв, за бажанням представників місцевої влади, урочисто вручити сертифікат, бо така подія є неординарною. Свій виступ аудитор завершив побажаннями успіхів, натхнення, терпіння і здоров’я.

У відповідь міський голова Сергій Мельник подякував представникам аудиторської групи органу сертифікації Україні “Глобал Сертефікс” за проведену роботу та запевнив, що міська рада не зупинятиметься на досягнутому і сподівається на подальшу співпрацю.

– Отримання сертифікату відповідності міжнародному стандарту ISO 9001:2008 і національному стандарту ДСТУ ІSО 9001:2009 не є обов’язковою умовою. Це – лише добра воля міського голови і керівництва, – пояснив після закінчення наради Павло Підгаєць. Але наявність такого документу дасть можливість місту працювати з іноземними інвесторами. Сертифікат є підтвердженням того, що міська влада працює за міжнародними стандартами і здатна працювати прозоро, чітко, її робота направлена, у першу чергу, на задоволення потреб громади міста. «Оскільки робота з проведення сертифікаційного аудиту доволі непроста і тривала, до того ж, така сертифікація процедура необов’язкова, вимагає певних коштів та зусиль, тому не всі виконавчі органи хочуть проходити цей шлях», – пояснив малу кількість сертифікованих українських міст представник аудиторської групи.

 

Ольга Лисиця