https://moyagazeta.com/

Кадрові “чистки” в освіті. Екс-директорку ліцею №17 захищають батьки і вчителі

– Я довго мовчала, бо мені важко себе обороняти. Але ми всі маємо право сказати свою думку, – з таких слів екс-директорки Броніслави Бейдерман розпочалось зібрання під стінами ліцею №17.

З самого ранку, 3 серпня, під стінами ліцею зібралися батьки, вчителі та учні. До останнього колектив хоче відстояти свою директорку Броніславу Бейдерман. В неї, як і в десятка інших керівників, закінчився термін трудового договору. Підписувати новий з пані Бейдерман в управлінні освіти відмовились.

Батьківський колектив дізнався, що сьогодні в ліцеї мали представляти нового керівника. Вони прийшли під стіни закладу. Але марно. Вже другу годину сотні людей чекають на приїзд начальника управління освіти, який би мав привести новопризначеного директора.

Батьків обурює той факт, що до директора ліцею за 7 років роботи на керівній посаді не було жодних претензій. Кажуть, що свідомо віддали своїх дітей на навчання у цей навчальний заклад лиш тому, що знали про його високий рівень.

Батьки теж стоять «горою». Іншого директора у своїй школі поки не уявляють.
– Мій син перейшов у дев’ятий клас, а донька минулого року закінчила школу. Жодних поборів тут не було, як всі кажуть. Що поганого в тому, що були поміняні вікна і зроблені санвузли. Школа розцвіла. Зараз ми не знаємо реального претендента на посаду нового керівника. Нам ніхто не казав нічого, ніби все тримається в таємниці. Чому це так відбувається – не знаємо, – обурюється Тетяна Власюк.
Сьогодні все йшло вже за звичним сценарієм. Як і в інших школах, де поміняли керівників, батьки та вчителі ліцею вимагали пояснень. Вони не розуміють,чому Броніславі Бейдерман не продовжили трудовий договір, чому не врахували їхньої думки та чим буде кращий новопризначений керівник.

Начальник управління освіти, як і у випадку з ЗОШ№6, НВК№4 та іншими навчальними закладами, конкретики щодо звільнення Бейдерман не надав. Роман Миколаїв досі не приїхав до протестувальників, щоб поговорити. Але раніше він наводив лише деякі приклади, яких, на його думку, достатньо для того, щоб замінити людину на посаді. Нагадуємо, що Роман Миколаїв казав, що в ліцеї були недоліки, зокрема з проходженням медичного огляду дітей.

Але головний аргумент головного освітянина – термін договору закінчився і управління освіти в праві без жодних пояснень звільнити одного і призначити іншого керівника загальноосвітнього закладу. Про це він неодноразово заявляв обуреним батькам та вчителям.

Батьки вихованців 17-го ліцею, не почувши вагомих аргументів під обговорень, натякнули, що на вакантну посаду “Свобода” хоче привести «свою людину».

Вони стають на захист Броніслави Бейдерман і розповідають про її численні заслуги, зокрема про те, що в 2011 році колектив ліцею отримав Диплом міністерства освіти і науки, молоді і спорту України, а досвід роботи ліцею занесено до книги «Флагмани освіти України-2011», за що колектив відзначили спеціальною нагородою «Кришталева сова».

Сьогодні екс-директорка теж була красномовною. Були і сльози.
– Я людина, яка пропрацювала у цій школі 24 роки. Я сім років тому прийшла директором, коли про цю школу говорили багато поганого. Сьогодні ще мало під школою людей. Збираємось вже не перший раз. Якби питання про звільнення вирішувалось в червні, то б тут було 10 тисяч людей, – каже Броніслава Бейдерман.

Нагадаємо, що нині лише 2 із 10 шкіл не отримали нового керівників – ліцей №17 і ЗОШ№22.

Джерело : vsim ua