https://moyagazeta.com/

Кінець світу у Нетішині!

Ось що розповідає заступник начальника Славутського району електричних мереж із загальних питань «Хмельницькобленерго», начальник Нетішинської комплексної дільниці Владислав Гонтик:

– У п’ятницю 15 лютого 2013 року о 19 годині 20 хвилин виникла аварійна ситуація на підстанції «Рівне-Країв» 110 кВ, яка належить «АЕС Рівнеобленерго». Після припинення постачання електроенергії для потреб Нетішина на місцевій підстанції спрацювала система аварійного введення резерву. Під час перемикання зникла одна фаза на лінії «Шепетівка-Полянь». Це призвело до відсутності світла у багатьох квартирах та призупинення роботи комунальних об’єктів, на яких використовуються трифазні двигуни – теплові пункти, артезіанські свердловини, системи каналізації. У стислі терміни аварійні бригади «АЕС Рівнеобленерго» відновили постачання електроенергії по лінії «Рівне-Країв». Під час подальших операцій з перемикання відбувся збій у роботі електричних систем. Було прийнято рішення про знеструмлення Нетішина, щоб не піддавати загрозі техніку, яка працює на електроенергії. Аварійним бригадам вдалося налагодити поетапне підключення наших споживачів і через дві години двадцять хвилин електропостачання Нетішина було відновлене.

Після виникнення аварії на лінії електромереж у жителів міста енергетиків не виникало сумнівів щодо стабільної роботи Хмельницької АЕС, бо електростанція, як мовиться, на долоні, вся її територія добре освітлена. А ось у сусідів, що мешкають в Острозі та районі знову виникли підстави для «ХАЕСофобії». Аварія, яка сталась на підстанції в районі Острога, була помічена на всю округу через великий спалах на одному із високовольтних трансформаторів. Багато жителів старовинного міста сприйняли це як надзвичайну ситуацію на енергетичному об’єкті. Була маса дзвінків до знайомих у Нетішин з лаконічним запитанням: «Що у вас там вибухнуло…».

Разом з тим, дехто сприйняв аварію як наслідок впливу космічних об’єктів, бо вона якраз співпала з інформаційною «лавиною» про падіння метеорита в Російській Федерації та проходженням біля Землі комети на порівняно невеликій відстані.
Про причини тимчасового знеструмлення розповів начальник Острозької дільниці «АЕС Рівнеобленерго» Олександр Янчишин.

– Внаслідок внутрішнього бакового пошкодження вимикача 110 кВ на Острозькій підстанції, було припинено електропостачання. На це оперативно зреагували наші аварійні бригади, і через двадцять хвилин воно повністю відновилось. Безперебійне постачання електроенергії було налагоджено і в напрямку Нетішина. Наразі пошкоджений масляний вимикач виведений в ремонт, працює комісія, яка займається встановленням причини виходу його з ладу.

Щоб розвіяти чутки про великий вибух, чи пожежу, на підстанції, Олександр Сергійович провів представників мас-медіа Хмельницької АЕС на її територію. На пошкодженому трансформаторі можна було побачити сліди кіптяви від електричної дуги, яка утворилась внаслідок замикання. Зараз там працює ремонтна бригада.

Олександр Шустерук

Фото fakty.ictv.ua
 Джерело xaec.org.ua