https://moyagazeta.com/

Микола Томенко зустрівся з хмельницькими освітянам та бібліотекарями

Микола Володимирович презентував учасникам зустрічі два вже реалізованих проекти, які освітяни та бібліотекарі зможуть використовувати у своїй практичній роботі з дітьми. Перший з них – “7 природних чудес України”, де серед 10 програм, створених Миколою Томенко, передача про справжню окрасу Хмельниччини Подільські Товтри.

Також під час зустрічі народний депутат представив вчителям та бібліотекарям “Альбом малюнків Тараса Шевченка. 1841-1843роки”. Це один з низки проектів шевченкознавчого спрямування, який реалізовують Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» разом із відомими вченими та громадськими діячами на відзначення 200-річчя від дня народження українського генія, вже другий рік поспіль.

редставлений альбом являє собою факсимільне відтворення першого (за хронологією) із чотирьох альбомів малюнків Кобзаря з науковими коментарями і один з двох альбомів, які вже побачили світ. До нього входять малюнки, виконані художником у Петербурзі, та краєвиди Києва, типи селян і численні ескізи, етюди та начерки до «Живописної України», «Селянської родини», зроблені під час першої подорожі поета Україною 1843 року. Більшість рисунків виконано олівцем, в окремих випадках – тушшю-пером.

“Унікальність цього видання полягає в тому, що вперше на широкий загал представлена факсимільна копія альбому, який до цього часу був доступний лише вузькому колу науковців та дослідників,” – зауважив ініціатор видання альбому Микола Томенко і висловив переконання, що потрібно робити все, аби Шевченко ставав ближчим до людей.

Микола Володимирович поділився іншими нестандартними громадськими ініціативами і проектами, які реалізовуються на відзначення 200-річного ювілею від дня народження Великого Кобзаря. Зокрема, розповів про підготовку ділового щоденника «Український щорічник» на 2014 рік, який буде повністю присвячений Шевченку і на кожен день міститиме уривки з його творів, малюнки, біографічні відомості, цікаві факти, листування Тараса Шевченка.

Ще за ініціативи та активної участі Миколи Томенка планується випустити автопортрети молодого Шевченка, які запропонують обміняти на безоплатній основі в школах на радянську версію портретів Шевченка в шапці, для того, щоб діти дивилися на молодого, енергійного та європейського Великого українця, а не далі виховувалися в радянському стереотипі, де Шевченко зображувався старшою та похмурою людиною.

На завершення зустрічі Микола Томенко подарував представникам кожної школи і бібліотеки міста DVD-диск “7 природних чудес України” та “Альбом малюнків Тараса Шевченка 1841-1843 рр.”.

Прес-служба Хмельницької міської ради