https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині міліціонери зупинили серію крадіжок

У вихідні дні чергова частина райвідділу міліції зареєструвала два повідомлення про крадіжки, за способом вчинення схожі між собою. Продавці демонстрували членам слідчо-оперативної групи побиті вікна та повідомляли про зникнення товарно-матеріальних цінностей. Для усіх було загадкою, як зловмисник потрапляв у приміщення магазинів, адже вікна були щільно заґратовані.

Оперативники взялися до роботи та з‘ясували, що зловмисник їздить із села до села і якраз у той час перебував в одному з рейсових автобусів. Коли міліціонери зупинили транспортний засіб та зайшли у салон, підозрюваний зустрів їх посмішкою, продемонстрував поліетиленові пакети з викраденими продуктами та алкогольними напоями і повідомив, що якби вони його не затримали, пограбованих магазинів у їх районі з тижня на тиждень більшало б.

Молодий чоловік, 23-х років, житель обласного центру уже двічі потрапляв за грати, за його плечима майже півсотні крадіжок. Цього разу він вдався до улюбленого ремесла через елементарну нестачу коштів. Ще пару місяців тому він мав сім‘ю та роботу із гарними заробітками, але тесть доклав чимало зусиль, щоб розлучити їх із дружиною та маленьким сином. Він же «потурбувався» і про звільнення молодика з роботи. Праця на автомийці у зимовий час майже не приносила заробітків, тож хлопець вирішив позичити на прожиття у сестри, яка проживала у Старокостянтинові. Але добратися до родичів він теж не зміг: і коштів забракло, і транспорт напередодні вихідних уже не ходив.

Автобус, у який він сів, привіз його в одне із сіл Старосинявського району, де поблизу зупинки, у центрі села, й розташовувався пограбований ним магазин. Чоловік ходив довкола, розбивав шибки та шукав зручне місце, щоб потрапити у середину. День він провів у скирті сіна, а вночі полем дійшов до сусіднього села, де також планував розжитися коштами у сільській крамничці. Але, на жаль, і тут грошей не було — чоловік завантажився пральним порошком, цукерками, пивом, консервами та ранковим автобусом поїхав назад в обласний центр на роботу. Слідчим він розповів, що йому достатньо просунути голову у шпарину, а тіло уже пройде. Тому то й дивувалися міліціонери, як не такий уже й маленький на вигляд зловмисник міг пролізти крізь вузькі на вигляд отвори між гратами.

Чоловіка поки що перевіряють на причетність до подібних злочинів, скоєних на території Хмельниччини, а незабаром його чекатиме чергове тюремне ув‘язнення відповідно до санкції частини 3 статті 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка».

ЮЛІЯ ГРИНЬ