https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині МНСники вживають заходи щодо недопущення пожеж у лісах

Результати цих перевірок і розглядались на оперативній нараді. Також розглянуто ряд проблемних питань задля забезпечення оперативного реагування та ефективної координації дій, спрямованих на запобігання виникненню лісових пожеж. Під час перевірок основна увага приділялась забезпеченості господарств власними силами і засобами для гасіння лісових пожеж, обмеження доступу сторонніх осіб до лісових масивів, влаштування мінералізованих смуг, під’їзди до джерел водопостачання, а також залучення додаткових сил відповідно до планів взаємодії.

Як виявилось – техніка у деяких господарствах звісно застаріла, але знаходиться в справному стані. Лісівники зазначають, що винними у виникненні загорянь залишаються, в першу чергу, відпочиваючі, яких так приваблюють тутешні мальовничі місця. Також багато клопоту доставляють і «дачники» які випалюють суху траву поблизу своїх маєтків. Часто вогнище, залишене без нагляду, женеться вітром до ближнього лісового масиву. А ще, пожежі виникають через недопалки, які вилітають із вікон автомобілів що проходять автошляхах через лісові господарства.

Тож клопоту у лісників та рятувальників, з початку гарячих літніх днів, суттєво добавляється. Відтак МНС та працівники лісового господарства закликають громадян бути свідомими щодо збереження «зелених легенів» держави. Адже тільки спільні зусилля як органів виконавчої влади, лісівників, підрозділів МНС, правоохоронних органів, так і всіх свідомих та небайдужих громадян можуть бути запорукою збереження безцінного зеленого багатства держави.

УМНС у Хмельницькій області.