https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині провели профілактичну роботу з гужовим транспортом

Особи, які керують гужовим транспортом, також є учасниками дорожнього руху в яких є не тільки права, а й обов’язки. Які передбачені в Правилах дорожнього руху України в розділі №7 «Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом, і погоничів тварин».
З досвіду та аналізу аварійності минулих років можна сказати, що ця категорія учасників дорожнього руху майже не знає Правил дорожнього руху та не усвідомлює, які наслідки може принести їхня безпечність на проїзній частині.

Як повідомили у прес службі УДАІ УМВС України в Хмельницькій області, за ініціативою керівництва УДАІ УМВС України в Хмельницькій області прийнято рішення провести профілактичні заходи з особами, які керують гужовими повозками.

Інспектори ДПС під час патрулювання на маршруті, побачивши гужовий віз, який рухається по узбіччю, зупиняли та після привітання пояснювали особам про їхні права та обов’язки. Цікаво те, що переважна більшість цих осіб похилого віку та не все так добре розуміли, поки інспектори не показували їм, що з переду возу повинен кріпитися світлоповертачі білого кольору, а позаду червоного. Окрім профілактичної бесіди та нагадування про ПДР, працівники ДАІ ще й дарували комплекти світлоповертачів й на місці встановлювали їх.
Також вказували на необхідність керування гужовим возом в темну пору доби з включеними ліхтарями: спереду – білого кольору, ззаду червоного, що встановлюються з лівого боку воза (саней). Рухатися якомога ближче до правого краю проїзної частини при відсутності узбіччя, а взагалі при наявності інших доріг не рухатися по дорозі де інтенсивний рух транспортних засобів. Після усіх зауважень та нагадувань людям також дарували посібник з Правил дорожнього руху України, світлоповертаючі стрічки, які вони можуть наклеїти на одяг для кращого сприйняття їх в темну пору доби, іншими учасниками дорожнього руху.

Під час спілкування з Дідом Василем, який прожив вже 79 років почули слова: – «Лихо краще попередити, чим розгрібати наслідки», «Це потрібно робити, бо люди не розуміють поки біда не зачепить їх самих, чи хтось не нагадає про це».

ті
Філіппов В.С.