https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині жінку під час збирання грибів вкусила гадюка

На даний час потерпіла знаходиться в Полонській центральній райлікарні в реанімаційному відділені, стан потерпілої середньої важкості.

Про це Моїй газеті+ повідомив старший інспектор Центру пропаганди Управління МНС у Хмельницькій області Олексій Черкасов.

Шановні громадяни! Запам’ятайте: не слід зневажливо ставитися до отруйних змій та їх укусів. Зазвичай гадюки самі не нападають, а кусають у випадках самозахисту, коли людина випадково на них наступає, захоплює рукою разом з травою тощо. Пам’ятайте, що різкі рухи привертають увагу змій і можуть викликати їх напад.

Щоб рідше зустрічатися із зміями, потрібно знати їхні улюблені місця. Змії – нічні тварини, вдень люблять грітися на сонці, але поблизу своєї нори. Змії живуть в місцях, де можна сховатися від сонця та холоду: в лісах та лісостепу, на згарищах, що заростають, та по берегах водойм, на болотах та лугах. Слід пам’ятати, що змії при зустрічі з людиною намагаються швидше сховатися. Змія зразу не нападає. Спочатку вона шипить, робить фальшиві випади – неначе попереджає і якби пропонує розійтися мирно. І тільки людина відступить – гадюка негайно сховається.

Отже, запам’ятайте золоте правило: не чіпай змію – вона перша тебе не зачепить!