Олег Скрипка пропонує замінити військовий парад “Парадом вишиванок”

Ці теми були покладені в основу вчорашнього спілкування журналістів з головою оргкомітету проекту «Парад вишиванок» Ігорем Добруцьким, а також головою художньої ради проекту, лідером гурту «ВВ» Олегом Скрипкою. Участь у прес-конференції також взяли  посадовці виконкому Хмельницької міської ради.

Як зазначив Ігор Добруцький, ініціюючи «Парад вишиванок», організатори прагнули виконати одразу кілька завдань. Основне – зробити український фестиваль писанки і парад вишиванок, які б об’єднали усю Україну. Окрім того, парад української сорочки, який проводитиметься у стилі карнавалу, має прийти на заміну щорічному військовому параду. Останній не лише за дорогий, але й застарілий. Взяти участь у такому проекті погодилися усі міські голови України, у жодному місті не відмовили.

А от плани зробити найбільшу в світі писанку уже реалізовано, про що організатори у останній день зими отримали відповідний сертифікат.
Олег Скрипка, презентуючи проект, зазначив: «Мені цікаво взяти участь у такому форматі. В нас зараз всеукраїнський тур писанок і вишиванок. Хмельницький – лише друге місто. Це – наша ініціатива, але ідея народна, бо парад вишиванок проходить у багатьох містах, і вже декілька років. Настала пора це організувати, і не тягнути кожному на себе ковдру, а просто це зробити гарно і якісно», – каже артист. Водночас, він щиро пошкодував, що не одягнув на презентацію одну з кількох вишиванок, які є в його гардеробі.

Заготовку диво-писанки розміром 3х4 метри, яка представлятиме Хмельниччину, обласний центр отримав у середині лютого. Вона виготовлена зі скловолокна, і важить близько 60 кілограмів. Везли величезну кулю вантажівкою з самої столиці. Проте, на ній немає жодного візерунку, розпис робитимуть майстри Хмельниччини у притаманному для області стилі. Зараз диво-писанка зберігається у приміщенні школи № 12, що місті Хмельницькому. На жаль, під час транспортування вона пошкодилася, і тепер очікує на реставрацію.

Вже у понеділок, 5 березня, за підтримки міського голови Сергія Мельника, стартує конкурс на кращий ескіз диво-писанки. Як зауважує керуюча справами виконкому Хмельницької міської Ради Людмила Черевченко, влада сподівається на допомогу спонсорів. Зокрема, потрібно знайти велике приміщення, у якому кращі художники міста і області працюватимуть над експонатом в дусі української толоки. Також влада очікує допомоги меценатів для закупівлі матеріалів та фарб, якими здійснюватимуться роботи. Це може коштувати чимало грошей – об’єми необхідних матеріалів вимірюються відрами.

По завершенню роботи майстрів хмельничани зможуть помилуватися нашою диво-писанкою біля кінотеатру імені Т. Г. Шевченка, а також в серпні – на Майдані Незалежності. Опісля, як ландшафтні прикраси, писанки розмістять у музеї під відкритим небом Пирогово. «Це буде дарунок Вашої громади. Цей об‘єкт сучасної скульптури, виконаний в місцевих традиційних орнаментах буде увічнений як туристичний маршрут», – зазначив Ігор Добруцький.

Організатори кажуть, що влада зацікавилася цим проектом: «Вони обрали те саме, що й уся країна», та сподіваються, що кошти, яких допоки немає у деяких громад на утілення цього проекту, зрештою віднайдуться.

Ольга Лисиця