https://moyagazeta.com/

Під пильним контролем прокуратури Хмельниччини – розгляд повідомлень про мінування

У поточному році «телефонні мінери» двічі посягнули на медичні заклади, де велике скупчення людей. Так, прокуратурою Ярмолинецького району контролюється хід судового розгляду кримінальної справи про обвинувачення мешканця одного з сіл Городоччини у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.259 КК України, за фактом неправдивого повідомлення про мінування обласної психіатричної лікарні №1.

 

Правоохоронцями міста Хмельницького нещодавно пред’явлено обвинувачення місцевому жителю, якому днями виповнилось 18 років, у вчиненні завідомо неправдивого повідомлення про підготовку вибуху приміщення Хмельницької обласної клінічної лікарні.

 

Наголошуємо, що вказані діяння караються штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років. У разі, якщо завідомо неправдиве повідомлення призвело до тяжких наслідків або вчинене повторно, кримінальним законом передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 7 років.

 

Такі злочини є суспільно небезпечними, адже створюють обстановку загального страху і невпевненості, можуть породити паніку, дестабілізують роботу державних органів і установ. Задля перевірки достовірності інформації та попередження негативних наслідків залучається велика кількість правоохоронців, вживаються заходи до евакуації громадян з можливого джерела небезпеки. А це потребує значних фінансових та людських ресурсів.

 

Прес-служба прокуратури Хмельницької області