https://moyagazeta.com/

Підготовка до літнього відпочинку та оздоровлення дітей вже розпочалася

Цьогоріч за кошти міського бюджету, які виділені на придбання путівок у сумі 390 тис. грн.,. будуть оздоровлюватись діти соціально-незахищених категорій громадян:
• діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
• діти з багатодітних та малозабезпечених сімей;
• діти-інваліди;
• діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків.

Батьки, або особи, які їх замінюють можуть вже звертатись до заступників з виховної роботи навчальних закладів та в управління у справах сім’ї та молоді Хмельницької міської ради (вул. Соборна, 16 тел.76-29-28) із заявами, щодо забезпечення дітей путівками на відпочинок в літній період, враховуючи те, що за бюджетні кошти дитина може бути оздоровлена один раз на рік.

 

Верховною радою від 4 вересня 2008року прийнято Закон України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”. Відповідно до цього Закону оздоровча зміна в дитячому закладі становитиме 21 день, відпочинкова – не менше 14 днів. Самостійно у дитячих оздоровчих закладах мають право перебувати діти від 7 до 18 років, якщо інше не передбачено в Положенні дитячого оздоровчого закладу.
З лютого 2009 року розпочали роботу дитячі центри “Молода гвардія” та “Артек”. Приємно, що вже 11 маленьких хмельничан відвідали “Артек” та 2 “Молоду гвардію”. З них 9 за безкоштовними путівками та 4 за часткову батьківську доплату.

За бюджетні кошти до дитячих центрів “Артек” і “Молода гвардія” через управління у справах сім’ї та молоді направляються діти від 10 до 15 років включно наступних категорій:

За безкоштовними путівками
• діти – сироти та діти позбавлені батьківського піклування;
• діти з багатодітних та малозабезпечених сімей;
• діти військовослужбовців, журналістів і органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків.

За путівками з частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості яких сплачується за рахунок батьків:
• діти з багатодітних сімей;
• талановиті та обдаровані діти (переможці міжнародних та всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад);
• лідери дитячих громадських організацій.

Необхідні пояснення щодо деяких термінів:

Згідно зі ст.1 Закону України Про охорону дитинства багатодітна сім’я – сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей; дитина – особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно із Законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.
Малозабезпечена сім’я – сім’я, якій призначена державна соціальна допомога по малозабезпеченості управлінням праці та соціального захисту населення.

 

Автор: УВІП