https://moyagazeta.com/

Підлітки розгромили 16 могил в Хмельницькій області

Сталося це якраз у поминальну неділю, тож місцеві жителі приголомшені. Вандалів уже затримали і порушили кримінальну справу. Але односельчани хлопців вже готові пробачити їм наругу над могилами. Чому, дізнавались наші кореспонденти.

Розтрощені могильні плити і хрести, розкидані лампадки і квіти. Таку картину застали селяни на кладовищі о дев’ятій вечора, коли дізнались про погром на цвинтарі. Володимир Дубчак каже – спочатку не повірив, коли ж побачив могилу матері-волосся стало дибки.

Володимир Дубчак, мешканець села Велика Кужелова:

– Мати померла в 77 році, мені було 17.Я ріс вже без матері і для мене ця могила дуже дорога. Це не люди, це нелюди якісь.

Міліції шукати вандалів довго не довелось. Вже після опівночі два ліцеїсти, жителі цього ж села, давали свідчення. У скоєному шістнадцятирічні хлопці зізналися. Однак на запитання чому це зробили відповісти не змогли.

Ігор Перепелиця, підозрюваний:

– Ми тоді вже поняли, коли почти в село дойшли. Тоді ми поняли, що ми наробили. Я не знаю для чого ми це робили

Викладачі технічного училища, де навчався один з хлопців, шоковані. Кажуть, цей учень ніколи не порушував дисципліни, хоча заняття часто пропускав .

Мати хлопця теж шокована вчинком сина. Дідусь, який виховує іншого підлітка, розводить руками.

Микола Пянчук, дід підозрюваного:

– Я питаю. Ігор, як таке могло бути, а він каже дєд, дідусь він каже, – я сам не знаю,що на мене найшло. Він сам мені це в очі сказав.

В міліції кажуть, – на обліку в службі у справах неповнолітніх хлопців немає. Алкоголю в їхній крові не виявили. А от результати експертизи на вживання наркотиків чи психотропних речовин будуть за кілька днів.

Інна Розова, співробітник Дунаївецького райвідділу міліції:

– Вони продовжують навчання,на даний час не затримані,справа буде передана до суду. Санкція статті передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі, но звичайно буде вирішувати суд.

Селяни, хоч і обурені, та зла на хлопців не тримають. Зруйновані могили ремонтуватимуть самотужки. Вже на найближчій толоці.

Источник: Подробности