https://moyagazeta.com/

Податківці Хмельниччини виявили 860 “сірих” наймитів

„Тіньовики” від трудового ринку, які дозволяли собі використовувати „сіру” або ж взагалі цілковито нелегальну найману працю сплатять до бюджету чотири з половиною мільйонів гривень податків та штрафних санкцій, з них до казни вже надійшло три з половиною мільйони. На порушників складено 354 адміністративні протоколи.

Офіційне ж працевлаштування трудових нелегалів додало до місцевих скарбниць регіону 165 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

До того ж, завдяки активній роботі з детінізації ринку праці податківці Хмельниччини залучили до офіційної державної реєстрації 437 приватних підприємців, які раніше провадили комерційну діяльність у „затінку”. Від цього до бюджету надійшло ще 150 тисяч гривень податків.

„Сіра” зарплата не лише зменшує соціальні пільги, пенсійні накопичення, розмір кредиту, а й залишає людей практично беззахисними у разі виникнення конфліктних ситуацій з роботодавцями. Саме над цими аргументами мають в першу чергу замислюватись громадяни при виборі місця роботи, аби не потрапити у скрутну ситуацію в майбутньому”, – говорить заступник голови ДПС у Хмельницькій області Володимир Михайлюк.

У свою чергу податкова служба дослухається і до проблем роботодавців. „У ході збору пропозицій до Програми лібералізації податкової політики держави, ми отримали чимало звернень про зменшення ставки єдиного соціального внеску. На думку бізнесу це визначальний крок у напрямку до детінізації заробітних плат. Запропоновані підприємницьким активом краю шляхи реалізації цієї позиції наразі детально вивчаються та аналізуються провідними фахівцями Міністерства фінансів та Державної податкової служби України”, – підсумовує Володимир Михайлюк.

ДПС у Хмельницькій області