https://moyagazeta.com/

Пошуки способів боротьби з сексизмом та гендерними стереотипами в рекламі

Під час проведення круглого столу дівчата, розглянувши проблематику гендерних стереотипів в рекламі, та виявивши, що таке явище, як сексизм присутнє в рекламі, шукали способи боротьби з сексизмом та гендерними стереотипами в рекламі.

«В українському законі “Про рекламу” немає жодної статті, жодної норми, спрямованої на недозволенність відтворювати гендерні стереотипи і сексуалізацію реклами взагалі. Отже, спочатку треба розробити державну політику у сфері ЗМІ, яка б враховувала і забезпечувала дотримання принципів свободи слова у контексті людських прав, серед них і принципів рівноправності жінки і чоловіка. Також варто прийняти законодавство, спрямоване на боротьбу з порнографією і зображенням насильства щодо жінок та дітей в ЗМІ, зокрема на телебаченні. Відповідно доповнити статті законів “Про рекламу” та “Про інформацію”, які заборонятимуть використовувати в рекламі традиційні гендерні стереотипи і сексуалізацію образу жінки, а також стоятимуть на сторожі порушення в рекламі принципу рівноправності жінок та чоловіків», – сказала голова незалежного дівочого руху «Нова Етика» Олена Колобохова.

У зв’язку із специфікою нашого молодого ринку, який пропонує переважно їжу, засоби гігієни та ліки, реклама звертається власне до жінки як людини, що організовує сімейне споживання. Із загального обсягу телереклами 43 відсотки припадає на рекламу, яка пропонує жінці засоби для догляду за собою (косметика, парфумерія, ліки), а решта 57% реклами пропонують жінці засоби для догляду за домом, дітьми, чоловіком. Можна зробити висновок, що реклама, діючи на підсвідомість людини, закладає гендерні стереотипи, певне сприйняття світу, ставлення щодо місця жінки в цьому світі.
 

Автор: Маргаріта Цесляк